hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İsrail: Gazze'deki rehine sayısı 137

  İsrail: Gazzedeki rehine sayısı 137
  expand
  KAYNAK DHA, İHA

  İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Daniel Hagari, Gazze'ye yönelik kara operasyonunun genişlediğini belirterek, "Gazze'de 7 Ekim'de kaçırılan 137 kişi halen tutulmaktadır. Onları geri getirmek için her şeyi yapacağız” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  IDF Sözcüsü Daniel Hagari, dün gece düzenlediği basın toplantısında, Gazze’deki kara işgalini genişletmeye devam edeceklerini belirterek, “IDF, Gazze Şeridi boyunca Hamas'ın merkezlerine yönelik kara operasyonunu sürdürmekte ve genişletmektedir. Gazze'de 7 Ekim'de kaçırılan 137 kişi halen tutulmaktadır. Onları geri getirmek için her şeyi yapacağız” ifadelerini kullandı.

  “LÜBNAN VE SURİYE’YE HAVADAN SALDIRIYORUZ”

  Daniel Hagari, İsrail ordusunun kuzeyde Hizbullah'a kara ve hava saldırılarının sürdüğünü, dün Lübnan’dan atılan bir roketin bölgedeki Beit Hilel bölgesinde bir askeri araca isabet ettiğini ve yaralılar olduğunu ifade etti. Hagari, “Kuzeyde Lübnan'daki Hizbullah hedeflerine, Lübnan ve Suriye'den topraklarımıza roket atılan kaynaklara havadan saldırıyoruz. Lübnan'dan fırlatılanlardan biri Beit Hillel yakınlarında askeri bir araca çarptı. Çok sayıda asker ve sivil hafif yaralandı ve tıbbi tedavi için tahliye edildi. Politikamız açık; her türlü tehdide güçlü bir şekilde saldıracağız. IDF güçleri tüm bölgelerde tetikte ve hazırlıklı durumda” dedi.

  HAMAS: “ÇOK SAYIDA İSRAİL ASKERİNİ ÖLDÜRDÜK”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada, dün yerel saatle 04.30’da Gazze Şeridi’ndeki Cuhr ed-Dik bölgesinde 60 İsrail askerinin konuşlandığı noktanın hedef alındığı bildirildi. Açıklamada, Kassam Tugayları’nın askerlerin bulunduğu mevzinin çevresine 3 adet anti-personel patlayıcı yerleştirdiği ve infilak ettirdiği ifade edildi. Patlamanın ardından ise olay yerine giden tugayların sağ kalan askerlere saldırdığı belirtilen açıklamada, "Mücahitler, çok sayıda işgal askerini öldürdükten sonra güvenli bir şekilde mevzilerine çekildi" ifadesine yer verildi.

  İsrail'den konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmazken, İsrail ordusu dün Gazze Şeridi’nde 3 askerin daha öldürülmesiyle Ekim ayı sonunda kara operasyonlarının başlamasından bu yana ölen asker sayısının 75’e yükseldiğini duyurdu. Çatışmaların başladığı 7 Ekim'den bu yana ise toplam 401 İsrail askerinin öldüğü belirtildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow