hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İtalya'dan Türkiye’ye anlamlı mesaj: “Karanlığın ardında nice güneşler var”

  İtalyadan Türkiye’ye anlamlı mesaj: “Karanlığın ardında nice güneşler var”
  expand
  KAYNAKİHA

  İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği, merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle ülkeye sağlanan yardımları paylaştığı mesajında Türkiye'nin İtalya'ya Covid-19 yardımlarını gönderirken kullandığı, "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var, karanlığın ardında nice güneşler var" ifadelerine yer verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplam 10 ili vuran 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye’ye yardım yağıyor. Arama-kurtarma görevlisi ve insanı yardım malzemeleri gönderen İtalya’dan anlamlı bir mesaj da geldi. İtalya’nın Ankara Büyükelçiliğinin resmi Twitter hesabından yardımlara dair paylaşılan mesajda Türkiye'nin korona virüs salgını döneminde İtalya'ya gönderdiği yardım kolilerinin üzerinde yer alan, "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var, karanlığın ardında nice güneşler var" ifadeleri kullanıldı.

  İtalyadan Türkiye’ye anlamlı mesaj: “Karanlığın ardında nice güneşler var”

  Öte yandan Türkiye’den salgından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’ya gönderilen yardım paketlerinin üzerine İtalyanca ve Türkçe olarak Mevlana’nın “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var” sözüne yer verilmişti.

  İtalyan yangın ve kurtarma ekipleri de Hatay’ın Antakya ilçesinde çöken 5 katlı bir binanın enkazında kurtarma çalışmalarına katıldı. İtalyan Sivil Koruma Departmanı tarafından gönderilen yardımları taşıyan uçak da Adana’ya iniş yaptı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow