hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Milyarder bankacıdan günlerdir haber alınamıyordu… Şirketi duyurdu: Bao Fan 'soruşturmaya yardım ediyor'

  Milyarder bankacıdan günlerdir haber alınamıyordu… Şirketi duyurdu: Bao Fan soruşturmaya yardım ediyor
  expand

  Çin'in yatırım bankalarından China Renaissance, yaklaşık 10 gün önce kayıp olduğunu bildirdiği yöneticisi Bao Fan hakkında yeni bir yazılı açıklama yaptı. Şirket, Hong Kong borsasına yaptığı bildirimde, Bao Fan’ın ‘Çinli yetkililer ile bir soruşturma için iş birliği yaptığını’ duyurdu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çin'in China Renaissance yatırım bankasının günlerdir haber alınamayan kayıp CEO’su ve kurucusu Bao Fan hakkında yeni bir açıklama yapıldı.

  China Renaissance Holdings borsaya yaptığı bildirimde, yaklaşık 10 gündür kayıp olan Bao Fan’ın bir soruşturmada Çinli yetkililer ile iş birliği yaptığını belirtti.

  Ancak Bao Fan’ın hangi soruşturma için iş birliği yaptığı konusunda bilgi paylaşılmadı.

  Çin basını ise hükümetin Bao’yu, söz konusu şirketin eski bir yöneticisiyle ilgili bir soruşturmaya yardım etmesi için çağırdığını öne sürdü.

  Çin’in China Renaissance yatırım bankası 16 Şubat’taki bildirimde, Bao’ya ulaşılamadığını açıklamıştı. Açıklamanın ardından şirket hisselerinde düşüş yaşandı ancak Pazartesi günü yeniden yükseliş gözlemlendi.

  2020 yılının sonlarına doğru Çin'in mali düzenleme sistemini eleştiren Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, 3 ay boyunca kamuoyu önüne çıkmamış, kayıp olduğuna dair şüpheler doğmuştu. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   (Fotoğraf: China Renaissance)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow