hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Orban tarih verdi: “İsveç ile olan anlaşmazlık sonuçlanmaya yakın"

  Orban tarih verdi: “İsveç ile olan anlaşmazlık sonuçlanmaya yakın
  expand
  KAYNAK DHA

  Macaristan Başbakanı Viktor Orban, İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile güveni yeniden inşa etmek için önemli adımlar attıklarını söyledi. İsveç’in NATO üyeliğinin Macaristan Parlamentosu’nda yapılacak bahar oturumunda onaylanabileceğini belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Macaristan Başbakanı Orban, dün akşam yaptığı açıklamada, İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin, “İsveç ile olan anlaşmazlık sonuçlanmaya yakın. İsveç Başbakanı ile güveni yeniden inşa etmek için önemli adımlar atıldı. Böylece parlamento, bahar oturumunun başında İsveç'in NATO üyeliğini onaylayabilir” dedi.

  BRÜKSEL’E TEPKİ

  Orban, Brüksel’in Ukrayna stratejisinin hem savaş alanında hem de diplomatik alanda başarısız olduğunu vurgulayarak, “Brüksel'den bize sadece bela yağıyor. Brüksel'in Ukrayna stratejisi sadece savaş alanında değil, uluslararası diplomaside de olağanüstü bir şekilde başarısız oldu. Bu savaşın bizim değil, iki Slav halkı arasındaki kardeşlik savaşı olduğunu söylemelerine rağmen Brüksel adeta kendisini çatışmanın içine attı. Macaristan’ın savaşa çekilmesine izin vermeyeceğiz. Bundan hoşlanmayan büyük güçler olsa bile silah teslim etmeyeceğiz” diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow