hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SON DAKİKA: Biden duyurdu: İsrail Ramazan ayında Gazze'deki eylemlerini durdurmaya hazır

  ABD Başkanı Joe Biden, Gazze’de geçici bir ateşkes anlaşmasına Pazartesi'ye kadar varılmasını umduğunu söylemişti. Gelen son dakika bilgisine göre Joe Biden tarafından yapılan yeni açıklamaya göre, İsrail rehine anlaşmasına varılması halinde Ramazan ayında Gazze'deki saldırılarını durdurmaya hazır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Joe Biden Gazze'de insani ara konusunda, devam eden ateşkes görüşmelerinde rehinelerle ilgili anlaşmaya varılması halinde İsrail'in Ramazan ayı boyunca Gazze'de saldırılarını durdurmaya hazır olduğunu açıkladı.

  ATEŞKES GÖRÜŞMELERİ OLUMLU

  Katar’daki ateşkes görüşmelerinde İsrail ve Hamas yetkililerinin anlaşmaya yaklaştığı haberleri gelirken, New York'ta gazetecilere konuşan ABD Başkanı Joe Biden’dan ateşkes anlaşmasının en geç Pazartesi günü başlayabileceğine dair bir açıklama geldi.

  Biden, ulusal güvenlik danışmanının kendisine, İsrailli rehinelerin serbest bırakılmasını da içeren ateşkes anlaşmasının yakın olduğunu söylediğini kaydetti.

  İsrail ve Hamas yetkilileri Katar’da arabulucularla ayrı ayrı görüşerek müzakereler yürütüyor.

  Biden, gazetecilerin sorusu üzerine, "Ulusal güvenlik danışmanım bana yaklaştığımızı söyledi. Yakınız. Henüz işimiz bitmedi. Umudum önümüzdeki Pazartesiye kadar anlaşmaya varılması” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow