hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2022-2023 Ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri! Ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman, nasıl yapılır?

  2022-2023 Ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri Ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman, nasıl yapılır
  expand

  Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullarda ücretli öğretmenlik yapmak isteyenlerin gündeminde ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri yer alıyor. Başvuruda bulunacak adaylar tarafından ayrıca başvuru şartları da sorgulanıyor. Peki, ücretli öğretmenlik başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? İşte 2022-2023 Ücretli öğretmenlik başvuru tarihleriyle ilgili detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ücretli öğretmenlik 2022-2023 dönemi başvuru tarihleri aramaları eylül ayına az bir zaman kala hız kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı her yıl farklı branşlardan ücretli öğretmen alımı gerçekleştiriyor. MEB'e bağlı eğitim kurumlarında ücretli öğretmen olarak görev almak isteyenler, e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştiriyor.

  ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  2022-2023 ücretli öğretmenlik başvuruları e-Devlet üzerinden alınıyor. Adaylar, e-Devlet'e giriş yaptıktan sonra 'Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu' başlığına tıkladıktan sonra gerekli adımları takip ederek başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler.

  2022-2023 ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU TARİHLERİ

  Ücretli Öğretmenlik başvurusu Temmuz ve Ağustos aylarında alınıyor. Her ilçede ücretli öğretmenlik başvuru tarihleri farklılık gösterebiliyor. Bu kapsamda, başvuru yapmak isteyen adayların bulundukları ilin İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet adresi üzerinden ücretli öğretmenlik ilanını incelemeleri gerekiyor.

  ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  -Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  -18 yaşını doldurmuş olmak,

  -Kamu haklarından mahrum olmamak,

  -TCK 53. madde kapsamına giren suçlardan hüküm giymemiş olmak,

  -Erkek adaylar için askerlik yükümlülüğü bulunmamak; askerliğini yapmış, tecil ettirmiş ya da askerlikten muaf olmak,

  -Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı herhangi bir kurumda çalışmamak.

  ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK MAAŞLARI NE KADAR?

  Haftalık ders saatine göre ücret alan ücretli öğretmenlerin maaşları, ders saati sayısına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Başbakan Erdoğan geçtiğimiz aylarda, ücretli öğretmen maaşlarına ilişkin müjdeyi şu ifadelerle duyurmuştu:

  "Bir müjde de ücretli çalışan öğretmenlerimize ve usta öğreticilerimize vermek istiyorum. Her 5 ders için ilave bir saat ek ders ödemesi yapacağız. haftada 30 saat derse giren öğretmenin alacağı ücret 3 bin 400 TL'den 5740 liraya yükselmektedir. 40 saat üzerinden alacakları ücret de 7400 liraya çıkmaktadır. "

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow