hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YKS 2022 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM YKS yerleştirme sonucu sorgulama ve sonuç sayfası

  YKS 2022 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM YKS yerleştirme sonucu sorgulama ve sonuç sayfası
  expand

  YKS 2022 tercihleri 5 Ağustos’ta sona erdi ve YKS yerleştirme sonuçları için geri sayım başladı. Tercihlerini tamamlayan adaylar ÖSYM’den gelecek YSK tercih sonuçları açıklamasını bekleyecek. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sonuç sorgulama sayfası üzerinden YKS tercih sonuçları ne zaman ilan edilecek?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AİS sayfası üzerinden YKS tercihlerini gerçekleştiren adaylar üniversite tercih sonuçları için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden gelecek açıklamayı bekleyecek. Sonuçların ilan edilmesiyle birlikte de adayların hangi üniversiteleri kazandıkları ortaya çıkacak. Herhangi bir programa yerleşemeyen adaylar içinse ek tercih süreci başlayacak.

  YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  2022 YKS yerleştirme sonucu ÖSYM sonuç sayfası üzerinden ilan edilecek. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi sonuç tarihine ilişkin bir açıklamada bulunmasa da 22 Ağustos’ta üniversite kayıtları başlayacağı için en geç 19 Ağustos’ta sonuçların erişime açılması bekleniyor.

  ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN 2022?

  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak.  Adaylar için elektronik kayıt tarihleri ise 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında olacak.

  Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olacak. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecek.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow