hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AUZEF 3 ders sınavı başvuru şartları neler, başvurular ne zaman bitecek?

  AUZEF 3 ders sınavı başvuru şartları neler, başvurular ne zaman bitecek
  expand

  İstanbul Üniversitesi Açık ve uzaktan Eğitim Fakültesi mezuniyete 3 ders sınavı başvuruları 12 Temmuz’da başladı. Sınava katılacak olan adaylar başvurularını gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Peki, AUZEF 3 ders sınavı başvuru şartları neler, başvurular ne zaman bitecek?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AUZEF 3 ders sınavına katılacak olan adaylar için başvurularda sona yaklaşıldı. Mezuniyete 3 ders sınavı başvuru şartları ve diğer detaylar AUZEF tarafından açıklanmıştı. İşte o açıklamalar…

  AUZEF 3 DERS SIANVI BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK, NASIL YAPILACAK?

   Mezuniyete üç ders sınavına girmek isteyen öğrencilerimizin aşağıda bulunan koşulları sağlaması gerekmektedir. Başvurular 12.07.2022-14.07.2022 tarihleri arasında http://aksis.istanbul.edu.tr/ adresinden gerçekleştirilecektir.

  BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ...

  AUZEF 3 DERS SINAVI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  •             Programındaki eğitimini tamamlamış, mezuniyet için tüm dönemlerden en fazla üç başarısız (FF) harf notu bulunan öğrenciler, mezuniyete üç ders sınavına girebilir.

  •             Başarısız (FF) harf notu bulunmayan ancak mezuniyet için gerekli olan minimum 2.00 AGNO notunu sağlayamayan öğrenciler, en fazla üç DC, DD (koşullu başarılı) harf notlu derslerinden mezuniyete üç ders sınavına girebilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  •             Öğrencilerin en son aldıkları (mezuniyete üç ders sınavından) not geçerli olur.

  •             Zorunlu staj/uygulama veya ödev dersini tamamlamayan/başarılı olamayan öğrenciler mezuniyete üç ders sınavına giremez.

  •             Mezuniyete üç ders sınavına giren öğrencilerin başarı notu, mutlak değerlendirme sistemine göre hesaplanır. Sınavdan 50 puan ve üzeri alan öğrenci ilgili dersten başarılı sayılır. Vize, final ve bütünleme sınav notları mezuniyete üç ders sınavı değerlendirmesine dikkate alınmaz.

  •             Her ne sebeple olursa olsun mezuniyete üç ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.

  •             Mezuniyete Üç Ders Sınavı, 24 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşecektir. Mezuniyete Üç Ders Sınavına girme hakkı kazanan öğrenciler https://auzefsinav.istanbul.edu.tr/login adresinden AKSİS kullanıcı bilgileri ile sisteme giriş yapıp sınav giriş belgelerine ulaşabilirler.

  •             Halen cezaevinde/tutukevinde olup mezuniyete üç ders sınavına girme hakkı olan öğrencinin sınavı, bulunduğu ildeki cezaevinde/tutukevinde yapılır. Hükümlü/tutuklu öğrencilerin Mezuniyete Üç Ders Sınavları hakkında ayrıca duyuru/bilgilendirme yapılacaktır.

  •             Sınav başvurusu, aksis.istanbul.edu.tr web adresinden yapılacaktır. Başvuru sistemi 12.07.2022 saat 11:00’den 14.07.2022 saat 17:00’a kadar aktif olacaktır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  •             Sınav Tarihi: 24 TEMMUZ 2022 

  •             Sınav Saati: 15.00

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow