hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AUZEF mezuniyete üç ders sınavı 2023 ne zaman? AUZEF bütünleme sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  AUZEF mezuniyete üç ders sınavı 2023 ne zaman AUZEF bütünleme sınav sonuçları ne zaman açıklanacak
  expand

  AUZEF bahar dönemi telafi sınavları 8-9-10-11 Temmuz 2023 tarihleri arasında online olarak gerçekleştirildi. Sınava katılan öğrenciler tarafından sonuçların açıklanacağı tarihi ve ardından yapılacak olan üç ders sınavının tarihini araştırıyor. Peki, AUZEF üç (3) ders sınavı 2023 ne zaman? AUZEF bütünleme sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte AUZEF bütünleme sınav sonuçları ve mezuniyete 3 ders sınavı tarihi...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) bütünleme sınavları ardından gözler üç ınavı tarihine çevrildi. AUZEF bütünleme sınav sonuçları sınava katılanlar tarafından merak konusu olurken İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğtiim Fakültesi (AUZEF) resmi adresi üzerinden bütünleme sınav sonuçları açıklanma tarihini duyurdu. Söz konusu sınavlara final sınavlarında bekledikleri başarıyı sağlayamayan ve ortalama yükseltmek isteyen öğrenciler katılım sağladı.

  AUZEF BÜTÜNLEME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  AUZEF takvimine göre, AUZEF telafi sınavı sonuçları, 15 Temmuz 2023 Cumartesi günü Çevrim içi (Online) Sınav Sistemi https://esinav.istanbul.edu.tr/ üzerinden ilan edilecek. Bütünleme (Telafi) sınav puanlarının ilan edildiği tarihten itibaren 2 gün içinde "AUZEF Çözüm Merkezi" https://auzefcozum.istanbul.edu.tr/ üzerinden sınav sonuç itirazınızı iletebilirsiniz.

  AUZEF mezuniyete üç ders sınavı 2023 ne zaman AUZEF bütünleme sınav sonuçları ne zaman açıklanacakAUZEF MEZUNİYETE ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) üç ders sınavı tarihi belli oldu. Mezuniyete üç ders sınavı ise 30 Temmuz 2023 tarihinde tamamlanacak. Mezuniyete üç ders sınavı her eğitim-öğretim yılı sonunda, akademik takvimde belirtilen tarihte yılda bir defa yapılıyor. Mezuniyet aşamasına gelmiş ve tüm dönemlerden en fazla üç tane başarısız (FF) harf notu bulunan öğrenciler, mezuniyete üç ders sınavına girebilir. Mezuniyete Üç Ders Sınavı başarı notu, mutlak değerlendirme sistemine göre hesaplanır; değerlendirmede ara sınav, yarı yılsonu bitirme ve bütünleme sınavı notları dikkate alınmaz.

  AUZEF MEZUNİYET ŞARTLARI NELERDİR?

  Meslek yüksekokullarının, öğretim planında gösterilen öğrenimi izleyerek derslerin tümünden başarılı olmuş, mezuniyet için gerekli en az 120 AKTS krediyi tamamlamış, AGNO’su en az 2.00 düzeyinde olan ve ilgili birim tarafından belirlenen bütün çalışmaları tamamlamış öğrenci koşullu başarılı dersleri olsa dahi öğrenimini bitirmiş sayılır ve ilgili birim yönetim kurulu tarafından mezuniyeti onaylanarak kendisine ilgili birimin Ön Lisans diploması verilir.

  Genel not ortalamasının en az 2,00 olması
  İlk dört yarıyıldan en az 120 AKTS kredilik ders alınmış olması
  Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II, Yabancı Dil I-II ve Türk Dili I-II derslerinin almış ve derslerden geçilmiş olması gerekmektedir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow