hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  BİLSEM kayıt tarihleri ne zaman? BİLSEM kaydı nasıl yapılır? BİLSEM sonuçları sorgulama 2023 MEB!

  BİLSEM kayıt tarihleri ne zaman BİLSEM kaydı nasıl yapılır BİLSEM sonuçları sorgulama 2023 MEB
  expand

  Öğrencilerin yetenek alanlarına göre ön değerlendirme uygulamalarına alınması 14 Ocak 2023- 09 Nisan 2023 tarihlerinde tamamlandı. BİLSEM sınav sonuçları ise 19 Nisan Çarşamba günü MEB'in resmi internet sitesi http://meb.gov.tr adresi üzerinden açıklandı. 15 Mayıs 2023 – 28 Temmuz 2023 tarihleri arasında bireysel değerlendirme sınavı (BİLSEM) mülakatlarına giren öğrenciler için mülakat sonuçları açıklandı. Peki, BİLSEM kayıt tarihleri ne zaman? BİLSEM kaydı nasıl yapılır? İşte detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel, resim veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitimi vermek üzere açılan BİLSEM'ler için 2022-2023 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecek "BİLSEM Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Kılavuzu" yayımlanmıştı. Bu kılavuza göre 14 Ocak 2023- 09 Nisan 2023 tarihlerinde tamamlanacak olan ön değerlendirme uygulaması sonrasında bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrenciler 19 Nisan 2023 tarihinde ilan edildi. 

  BİLSEM MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI

  Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi (BİLSEM) sonuçları, bireysel değerlendirme uygulamalarının tamamlanmasıyla birlikte 4 Ağustos 2023 Cuma günü http://meb.gov.tr adresinde açıklandı. BİLSEM bireysel değerlendirme aşamasına katılan adaylar, mülakat sonuçlarına https://www.meb.gov.tr/ adresinden ulaşabilecek. 1, 2 ve 3. sınıf seviyelerinde potansiyelli çocuklara özel olarak tasarlanmış eğitim programları sunan BİLSEM için sonuçların açıklanmasının ardından 14-31 Ağustos 2023 tarihlerin kayıt işlemleri yapılacak.

  MEB BİLSEM SONUÇ EKRANI

  BİLSEM KAYDI NASIL YAPILIR?

  Bilsem'de eğitim almaya hak kazanan öğrenciler, belirtilen tarihlerinde, bağlı oldukları ildeki Bilim ve Sanat Merkezi'ne doğrudan müracaat ederek kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BİLSEM 2023 TAKVİMİ MEB

  4 Ağustos 2023 BİLSEM Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin ilan edilmesi

  07-11 Ağustos 2023 Bireysel değerlendirme sonuçlarına itiraz başvurularının alınması

  14-18 Ağustos 2023 Bireysel değerlendirme sonuçlarına yapılan itirazların değerlendirilmesi

  14-31 Ağustos 2023 Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıt işlemlerinin gerçekleştirilmesi

  BİLSEM kayıt tarihleri ne zaman BİLSEM kaydı nasıl yapılır BİLSEM sonuçları sorgulama 2023 MEBBİLSEM NEDİR?

  Bilim ve Sanat Merkezleri, okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin (resim, müzik ve genel zihinsel yetenek) örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla açılmış olan bağımsız özel eğitim kurumlarıdır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow