hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gaziantep'de okullar ne zaman açılacak? Deprem bölgelerinde okulların açılış tarihleri 2023!

  Gaziantepde okullar ne zaman açılacak Deprem bölgelerinde okulların açılış tarihleri 2023
  expand

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gündemde olan okulların açılacağı süreçle ilgili değerlendirmeleri paylaştı. Bakan Özer ayrıca deprem felaketinden etkilenen 10 ilde eğitimin nasıl olacağı konusunda önemli mesajlar verdi. Peki, okullar hangi ilde ne zaman açılacak? İşte tüm detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz 6 Şubat tarihinde meydana gelen ve çevre 10 ili etkileyen depremde hasarın boyutu ve can kayıpları ile ilgili bilgiler gelmeye devam ederken okullarda eğitime bir süre ara verildiği Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından duyurulmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki 2 depremin ardından alınan kararları açıkladı. 

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen illerle ilgili alınan yeni kararları geçtiğimiz hafta açıkladı. Geri kalan 6 ilde ise eğitime verilen ara uzatıldı. Bakan Özer, deprem nedeniyle eğitime ara verilen illerde, sağlam raporu olmayan hiçbir binada eğitim öğretimi başlatmayacaklarını belirtti. 

  DEPREM BÖLGELERİNDE OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer; Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa'da 1 Mart itibarıyla eğitim öğretime başlanacağını açıkladı. Gaziantep ve Osmaniye'de eğitim öğretime verilen ara 13 Mart'a; Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay'da ise 27 Mart'a kadar uzatıldı. Ayrıca eğitim öğretime geçiş il bazlı değil, ilçe ve okul temelli olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  GAZİANTEP'TE VE ADANA'DA OKULLAR NE ZAMAN AÇIKLACAK?

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adana'da eğitim ve öğretime başlama tarihinin 1 Mart yerine 13 Mart'a ertelendiğini duyurdu.

  Gaziantepde okullar ne zaman açılacak Deprem bölgelerinde okulların açılış tarihleri 2023

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow