hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AÖL sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak? Açık Lise sınav sonuç sorgulama detayları!

  AÖL sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak Açık Lise sınav sonuç sorgulama detayları
  expand

  Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınavları 4 Aralık tarihinde başladı. Öğrencilerin online olarak gerçekleştirdikleri sınavla ilgili olarak AÖL sınav sonuçları ekranı öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Sınavı sona eren öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağını sorgulamaya başladı. Peki, AÖL sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak? İşte Açık Lise sınav sınavları bitiş tarihi ile ilgili bilgiler..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Açık Öğretim Lisesi(AÖL) sınavları 4 Aralık’ta online olarak başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Açık Öğretim Kurumları 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem çevrimiçi sınavları 10 Aralık'ta sona erdi. Sınav değerlendirmesinde her doğru cevabın puan değeri 5 olacak, yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek. Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçlarını öğrenciler AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden öğrenecekler.

   

  AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  AÖL sınav sonuçları 2021 için henüz bir tarih verilmedi. Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçlarını öğrenciler AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden öğrenecekler. Sonuçların bu tarih sonrası 2 hafta içinde açıklanması bekleniyor. Buna göre AÖL sonuçları Aralık ayı içerisinde erişime açılacak. Sonuçlar http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx üzerinden öğrenci T.C kimlik numarası bilgileri ile sorgulanabilecek.

  AÖL sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak Açık Lise sınav sonuç sorgulama detaylarıAÖL SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIYOR?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  1. Sınavlarda, öğrencinin sınava katılacağı her dersten çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli 20 soru sorulacak, her doğru cevabın puan değeri 5 (beş) olacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

  2. Değerlendirme her ders için ayrı olmak üzere 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınacak ve her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır. Başarı puanı hesaplamasında;[Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100]formülü kullanılacaktır.

  3. Sınav sonuçlarında öğrencilerin doğru-yanlış cevap sayısına ilişkin veri açıklanmayacaktır.

  4. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi hâlinde soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

  5. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow
  o-clock

  SON DAKİKA