hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MEB yaz tatili ne zaman başlayacak 2023? MEB okullar hangi tarihte kapanacak?

  MEB yaz tatili ne zaman başlayacak 2023 MEB okullar hangi tarihte kapanacak
  expand

  Okulların kapanış tarihi MEB'in 2022-2023 eğitim öğretim takvimi içerisinde paylaşılmıştı. Peki, bu yıl yaz tatili ne zaman başlayacak? Milyonlarca öğrencinin yaklaşık 2 buçuk aylık tatili için okullar ne zaman kapanacak? İşte detaylar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milyonlarca öğrenci ocak ayında yarıyıl tatilini yaptı. Kahramanmaraş merkezli depremlerin meydana gelmesiyle birlikte okullardaki yarıyıl tatili 10 il hariç 2 hafta daha uzatılmıştı. 20 Şubat'ta ise 10 il hariç diğer bütün illerdeki okullarda ders zili yeniden çalmıştı. Peki, ikinci dönem ara tatili ne zaman olacak ve okullar ne zaman kapanacak?

  OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK, YAZ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  20 Ocak'ta karnelerin alınmasının ardından gözler okulların kapanacağı tarihe çevrildi. Normal şartlarda ikinci dönem tatili 6 Şubat 2023 Pazartesi günü sona erecek ve okullar yeniden açılacaktı. Ancak Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında okulların başlangıcı 20 Şubat'a kadar uzatıldı. Bu yıl ikinci ara tatil ise 17-20 Nisan 2023 aralığına denk gelecek. Okulların kapanacağı tarih ise 16 Haziran 2023 olacak. Bu tarihten itibaren yaz tatili başlayacak.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow