hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Haberler... Özel okul ücretleri 2023… Özel okul zam oranı ne kadar, yüzde kaç olacak?

  Haberler... Özel okul ücretleri 2023… Özel okul zam oranı ne kadar, yüzde kaç olacak
  expand

  Özel okul ücretleri ile ilgili beklenen açıklama Bakan Özer’den geldi. Özel okullarda 2023-2024 yılını kapsayacak zam oranları belli oldu. Peki, özel okul zam oranı ne kadar, yüzde kaç olacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Özel okul ücretleri ile ilgili son dakika açıklaması Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den geldi. Yeni yılda uygulanacak olan zam oranını duyuran Bakan Özer önemli ifadelere yer verdi. İşte açıklamada yer alan detaylar…

  ÖZEL OKUL ZAM ORANI NE KADAR, YÜZDE KAÇ OLACAK?

  2023 özel okul ücretleri ile ilgili açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer özel okul zam oranını açıkladı. Özer, 'Özel okul zammı yüzde 65 olacak.' dedi. Bakan açıklamasında “Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu sene değişikliğe gidiyoruz. Üretici fiyat endeksinden ziyade tüketici fiyat endeksini baz alacak şekilde 2023 yılı fiyatını belirleme kararı aldık. Hem 2023 yılındaki enflasyon beklentisinin düşük olması hem de velilerimizin bu süreçte desteklenmesi bağlamında Milli Eğitim Bakanlığı olarak 2023 fiyatlarının yüzde 65 olarak belirlenmesi kararını aldık” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow