hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yarın okul var mı? Okullar ne zaman açılacak, 15 tatil ne zaman bitecek? Pazartesi okul var mı?

  Yarın okul var mı Okullar ne zaman açılacak, 15 tatil ne zaman bitecek Pazartesi okul var mı
  expand

  İlk dönem karnelerinin verilmesinin ardından öğrenciler 2 haftalık tatil sürecine başlamıştır. Sömestr sonrasında yeniden okula dönecek öğrenciler "15 tatil ne zaman bitecek?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, okullar ne zaman açılacak, pazartesi okul var mı?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milyonlarca öğrenci ocak ayında yarıyıl tatiline başladı. Geçtiğimiz yıllarda devreye alınan uygulama ile birlikte okullarda ara tatil dönemi başlatışmış ve birinci dönemde 1 hafta ikinci dönemde 1 hafta olmak üzere ara tatil devreye alınmıştı. Peki, bu yıl ikinci ara tatil ne zaman ve yarı yıl tatili hangi tarihte bitecek?

  OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

  20 Ocak'ta karnelerin alınmasının ardından gözler okulların açılacağı ve ikinci  dönemin başlayacağı tarihe çevrildi. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında yarıyıl tatili 23 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacak yani 6 Şubat 2023 Pazartesi günü okullar yeniden açılacak. 15 tatilin bitmesinin ardından öğrencilerin son tatili olarak ikinci dönem ara tatili kalacak. Bu tatil ise 17-20 Nisan 2023 aralığına denk gelecek. 

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow