hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2023 asgari ücret temmuz zammı ne kadar, kaç TL olacak? Asgari ücrete ara zam ne zaman 2023?

  2023 asgari ücret temmuz zammı ne kadar, kaç TL olacak Asgari ücrete ara zam ne zaman 2023
  expand

  Asgari ücret temmuz zammı ile ilgili açıklama geçtiğimiz günlerde gelmişti. Temmuz ayında alınacak yeni maaşlara yansıyacak zam oranı dolaylı yoldan diğer çalışanları da ilgilendirecek. Peki, asgari ücrete ara zaman ne zaman? 2023 asgari ücret temmuz zammı ne kadar, yüzde kaç?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Asgari ücret temmuz zammı için geri sayım başladı. Mayıs ve haziran ayına ilişkin enflasyon rakamlarının da açıklanmasının ardından gözler bir yandan da kur seviyelerinde olacak. İşte temmuz ayında gerçekleşecek zam öncesi tüm detaylar…

  ASGARİ ÜCRETE ARA ZAMAN NE ZAMAN 2023?

  Ara zam temmuz ayında yatacak olan maaşlara yansıyacak. Yılın ilk 6 ayının tamamlanmasının ardından temmuz ayında ödenecek yeni maaşlarda belirlenen yeni tutar hesaplara geçecek.

  ASGARİ ÜCRET TEMMUZ ZAMMI NE KADAR, KAÇ TL OLACAK?

  Geçtiğimiz günlerde asgari ücret zam oranına ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin “asgari ücreti 500 dolar seviyelerine çıkaracağız” ifadelerini kullanmıştı. 3 Haziran 2023 itibariyle 500 dolar seviyeleri 10 bin 500 liraya yakın bir konumda yer alıyor. En düşük memur maaşının 22 bin liraya çıkacağı göz önüne alınırsa asgari ücretin de 11 bin lira seviyelerinde olması bekleniyor. Bu da yüzde 30’a yakın bir zam anlamına geliyor. Ancak döviz kurundaki değişim bütün bu oranları yeniden belirleyecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow