hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Beşiktaş hisselerinde yaşanan önlenemez düşüş devam ediyor!

  Beşiktaş hisselerinde yaşanan önlenemez düşüş devam ediyor
  expand

  Beşiktaş kulübünün hisse senetleri bugün 11'inci kez taban olarak yükseldiği 89,3 liradan 28,14 liraya indi. Bu verilere göre Beşiktaş hisselerine yatırım yapanlar 13 günde yüzde 74 değer kaybına uğradı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Borsa İstanbul'da işlem gören spor kulübü hisselerinden olan Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş'nin hissesinde 13 gündür aralıksız düşüş devam ediyor.

  Hisse 19 Nisan 2024 tarihinde 89.75 lira seviyesinden bugün 22.82 liraya kadar geriledi. Böylece hissede çok kısa sürede kayıp yüzde 74'e ulaştı.

  6 KİŞİYE İŞLEM YASAĞI

  Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 19 Nisan 2024 tarihinde yapılan açıklama neticesinde Engin Meral, Neslihan Kaya, Nuri Budakoğlu, Adem Karataş, Muammer Geçgel, Veysel Karadeniz'e Beşiktaş Futbol Yatırımları hissesinde gerçekleştirilen işlemler nedeniyle 6 ay süreyle işlem yasağı getirilmişti.

  SPK'nın yasaklamalarla ilgili açıklaması şöyle:

  Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ (BJKAS) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun (SPKn) 107/1 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle; SPKn'nun 1 inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen, SPKn'nun 128/1-(a) maddesine dayanarak yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla; SPKn'nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği'nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca; aşağıdaki tabloda bilgilerine yer verilen kişiler hakkında 22.04.2024 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verilmiştir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Beşiktaş hisselerinde yaşanan önlenemez düşüş devam ediyor

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow