hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İki hissede brüt takas kararı

  İki hissede brüt takas kararı
  expand

  Atlas Yatırım Ortaklığı ve Trend GYO paylarında 11 Ekim seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Atlas Yatırım Ortaklığı ve Trend GYO paylarında 12/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 11/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

  Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

  "Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ATLAS.E ve TDGYO.E paylarında 12/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 11/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar Brüt Takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

  Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SPK'nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow