hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  SPK'dan 3 hissede açığa satış ve kredili işlem yasağı

  SPKdan 3 hissede açığa satış ve kredili işlem yasağı
  expand

  Inveo Yatırım Holding, İş Girişim Sermayesi ve Polisan Holding payları 11 Ekim seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Inveo Yatırım Holding, İş Girişim Sermayesi ve Polisan Holding paylarında 12/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 11/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

  Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

  "Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında INVEO.E, ISGSY.E ve POLHO.E paylarında 12/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 11/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

  Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow