hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Binance, Bitcoin rezervleri için rezerv ispatı sistemini başlatıyor

  Binance, Bitcoin rezervleri için rezerv ispatı sistemini başlatıyor
  expand

  Birkaç hafta önce, milyarlarca dolar değerindeki kripto para varlıkları için cüzdan adreslerini paylaşmaya başlayan Binance, Bitcoin rezerv ispatı uygulamasıyla çok sayıda varlığa sahip olduğunu ve tonlarca para çekme işlemini gerçekleştirebileceğini gösterdiği belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance , "ekosistemde şeffaflık taahhüdünde ve güveni artırmada" bir sonraki adım olduğunu söylediği rezerv kanıtı (PoR) sistemini yayınladı .

  Resmi duyuruya göre, PoR sisteminin lansmanı ilk olarak Bitcoin (BTC) ile başlar ve önümüzdeki birkaç hafta içinde diğer tokenler ve ağlar eklenecek.

  DİKKAT ÇEKEN ORAN

  Binance, "Rezerv Kanıtı dediğimizde, özellikle kullanıcılar için gözaltında tuttuğumuz varlıklardan bahsediyoruz. Bu, Binance'in tüm kullanıcı varlıklarımızı 1:1 oranında kapsayan fonlara ve bazı rezervlere sahip olduğuna dair kanıt ve kanıt gösterdiğimiz anlamına geliyor." dedi.

  Daha spesifik olarak Binance, hesap bakiyelerinin ve kendi Bitcoin rezervlerinin anlık görüntüsünü sağladı.

  Borsa, rezervlerinde 582.485 BTC olduğunu iddia ederken, kullanıcılarının net bakiyesi 575.742 BTC oldu. Böylece Binance yüzde 101'lik bir rezerv oranı sağladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow