hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Emeklilerin gözü kulağı bu haberdeydi! Komisyondan geçti

  Emeklilerin gözü kulağı bu haberdeydi Komisyondan geçti
  expand
  KAYNAK DHA

  Son dakika haberine göre, Tüm emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükselmesini öngören madde Meclis'te komisyondan geçti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Emeklilerin dört gözle beklediği haber geldi. Tüm emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükselmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.

  8. YARGI PAKETİ KABUL EDİLDİ

  TBMM Adalet Komisyonu'nda, Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmelerine dün başlandı. Kamuoyunda '8'inci Yargı Paketi' olarak da bilinen 43 maddelik torba kanun teklifi, emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında verilen 2 bin TL'lik ikramiyenin 3 bin TL'ye çıkarılması düzenlemesini de içeriyor.

  Komisyonun bugün devam eden toplantısında emekli ikramiyelerinin 3 bin TL'ye çıkarılmasını öngören 39'uncu madde de kabul edildi. Kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilip Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından emekliler, artış yapılan ikramiyeyi Ramazan ve Kurban bayramlarında 3'er bin TL olarak alacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow