Kalp atış ritminiz geleceği tahmin eder mi?

Kalp atış ritminiz geleceği tahmin eder mi?

Nobel ödüllü bilim adamı Werner Hesienberg'in keşfine yardımcı olduğu kuantum fiziği yasalarından yola çıkan araştırmalar, kalp atışlarınızın geleceği doğru tahmin edebildiğine dair deliller sunuyor! Hazırlayan: İyilik Sağlık Haber

Nobel ödüllü Werner Heisenberg "Evren sadece düşündüğümüzden daha garip değil, düşünebileceğimizden de daha garip." demiş. Heisenberg

hazırlıyor ve oyunculara önsezilerini dinleyerek oynamalarını öneriyor. Destelerden birinde kazanma ihtimali %60ken, diğerinde ise %40.


Oyun sırasında oyuncuların kalp atışını ölçen Dr. Dunn, oyuncuların tecrübesi arttıkça, farkında olmadan daha karlı desteden kart seçmeye başladıklarını fark ediyor. Oyuncuların kalp atışları da, karlı desteden kart seçmeden önce artış gösteriyor. Başka bir deyişle, zihinsel olarak hangi destenin karlı olduğunu bilmeden, kalplerini dinleyerek doğru seçimi yapmaya başlıyorlar.


Dr. Dunn'ın araştırmasının başka bir sonucu ise, kalp atışını hissedebilen insanların, hissedemeyenlere kıyasla oyunu çok daha iyi oynadığı. Belki de önsezileri kuvvetli olan insanların özelliği kalplerini dinleyebilmeleridir?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS