hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Jimnastik Nasıl Yazılır? Jimnastik TDK Doğru Yazılışı... Jimnastik Mi Cimnastik Mi?

  Jimnastik Nasıl Yazılır Jimnastik TDK Doğru Yazılışı... Jimnastik Mi Cimnastik Mi
  expand

  İnsanların bazı kelimeler hakkında kafa karışıklığına sahip oldukları bilinir. Tabi bu kafa karışıklığının nedeni çoğu zaman yazımların yanlış bilinmesinden kaynaklanır. Bunu düzeltmem için hangi kelime nasıl yazılıyorsa eğer bilmek oldukça önemlidir. Özellikle jimnastik sözcüğünü karıştıran bir hayli kişi bulunur. Bu kelimeyi cimnastik şeklinde yazmak büyük bir hatadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Jimnastik Nasıl Yazılır?

  Jimnastik sözcüğü baş harfi 'j' olacak şekilde yazılır. Bu harfli farklı harfler ile yazmak yanlıştır. Bunun için doğru olan yazımı alışkanlık yapmak önem arz eder. Bu konuda bilinmesi gereken ise kelimenin tek doğru yazılışının jimnastik olmasıdır.

  Jimnastik TDK Doğru Yazılışı

  TDK olduğundan dolayı insanlar kelimeler hakkında büyük kolaylıklara sahip olurlar. Çünkü Türk Dil Kurumu bünyesinde en net yazım türlerini görmek mümkündür. Buna göre TDK içerisinde 'jimnastik' sözcüğü de yer alır. Yazılışı sadece jimnastik olarak bilinir ve bu şekilde yazılır.

  Jimnastik mi Cimnastik mi?

  Jimnastik kelimesi en çok cimnastik olarak yazılır ve buda son derece yanlıştır. Bu kelimeyi cimnastik veya başka bir şekilde yazmak doğru bir şey değildir. Doğru yazım sadece jimnastik şeklinde bilinmelidir. Buna göre doğru yazımın akılda kalması çok mantıklıdır. Zaten jimnastik olarak bilinen kelime sadece tek bir yazıma sahip olarak kafa karıştırmaz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İçerisinde Jimnastik Geçen Cümle Örnekleri

   Jimnastik kelimesi günlük dilin vazgeçilmez sözcüklerinden birisi olarak dikkat çeker. Özellikle spor yapılan ortamlarda jimnastik kelimesinden bahsetmek oldukça normaldir. Ayrıca jimnastik için birçok yararlı cümle örneği vermek mümkündür.

  - Kızımın jimnastik kursuna yazılması için başvuruda bulunduk.

  - En faydalı aktiviteler arasında jimnastik yapmak gelir.

  - Jimnastik yapan kişilerin vücutları son derece esnek olur.

  - Jimnastik yaparken yaşadığı sakatlık başına dert açtı.

   - Jimnastik yapmaya erken yaşta başlayan çocuklar oldukça şanslı görürler.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow