Burhan Sönmez'den yeni roman: Labirent

Burhan Sönmez'den yeni roman: Labirent

Burhan Sönmez, yurt içi ve yurt dışında pek çok ödül kazanan Kuzey, Masumlar ve İstanbul İstanbul romanlarının ardından intihar etmek isteyen genç bir müzisyenin hikayesini anlattığı Labirent adlı romanıyla yeniden okuruyla buluşuyor.

İletişim Yayınları, Burhan Sönmez'in yeni romanı Labirent'i okurlarla buluşturuyor. Daha önce Kuzey, Masumlar ve İstanbul İstanbul adlı romanlarıyla yurt içi ve yurt dışında birçok ödül kazanan Sönmez, yeni romanında da kendine has edebi dilini kullanarak okura yeni bir dünya kuruyor.

İntihar etmek isteyen bir müzisyenin hikâyesini konu edinen Labirent'te geçmişle bugün iç içe geçiyor, toplumsal bellek ile kişisel bellek birbirine karışıyor. Burhan Sönmez'den unutmak, hatırlamak ve zaman üzerine yeniden düşündüren, okurlar ve eleştirmenler tarafından çokça konuşulmaya aday bir roman…

Arka kapaktan alıntı:

İntihar etmek isteyen genç bir müzisyen, gözünü hastanede açar. Hiçbir şey anımsamaz, şarkılarını bile. Toplumsal bellek ile kişisel belleğin birbirine karıştığı, her şeyin ölü bir tarihin parçası haline geldiği yerde, kuşku duymadığı tek gerçek vardır: Kaburgası kırık bedeni. Kendisine benzeyen bir kentte, unutmanın lanet mi yoksa lütuf mu olduğunu bilmeden, çıkış arar. Saatler, aynalar, deniz fenerleri. Labirent, yüzeyde hüzünle akan, derinde keskin akıntılara kapılan bir yeni çağ romanı.

Kitaptan alıntı:

"Evet. Genç bir adam ormanda kaybolmuş. Günler sonra yaşlı birine rastlamış. Yaşlı adam da uzun zamandır ormanda kayıpmış ve genç adama çıkış yolunu birlikte aramayı önermiş. Olmaz, demiş genç adam, seninle zaman yitiremem, çıkış yolunu bilseydin şimdiye kadar bulurdun. Ama, demiş yaşlı adam, ben çıkmayan yolları öğrendim. Hikâye böyleydi, değil mi?"

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS