hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İçimdeki Müzik Kitabının Konusu Nedir, Karakterleri Kimlerdir? İçimdeki Müzik Kitap Özeti...

  İçimdeki Müzik Kitabının Konusu Nedir, Karakterleri Kimlerdir İçimdeki Müzik Kitap Özeti...
  expand

  Don yıllarda Dünya edebiyatında yayınlanmış olan kitaplardan birisi de İçimdeki Müzik kitabıdır. Bu kitap ödül almış bir kitap olmakla beraber ödül almış bir kitap olmaktadır. İçimdeki Müzik yabancı eserlerden olup birçok dalda da ödüle layık görülmüştür. Ülkemizde yabancı eserler arasında en çok satan kitaplar arasında yer almaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   İçimdeki Müzik Kitabının Konusu Nedir?

   Kitap fiziksel engelli bir çocuk diğer çocuklardan farklı olmadığını kanıtlamak için bıkmadan çalıştığını anlatmaktadır. Bu kişi mücadele eder ve kendini müziğe adamaktadır. Göstermiş olduğu mücadele sonucunda ise sınıfında temsilciliğe kadar yükselmektedir. Bu kitabın ana fikri herkesin birer engel adayı olduğudur. Ayrıca engelli insanların toplumdan dışlanmaması gerektiğini de anlatmaktadır.

   İçimdeki Müzik Kitabını Kim Yazmıştır?

   İçimdeki Müzik kitabı ilk olarak 2010 yılında Mart ayında yayınlanmış bir kitap olmaktadır. Toplamda 295 sayfada oluşan bu kitap 2 ödüle de layık görülmüştür. İngilizce dilinde yayınlanan İçimdeki Müzik kitabının yazarı Sharon M. Draper olmaktadır. Kitap ilk kez Amerika Birleşik Devletlerinde yayınlanmıştır. Daha sonra Türkçe dahil olmak üzere birçok dile de çevrilmiştir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   İçimdeki Müzik Kitabının Karakterleri Kimlerdir?

   İçimdeki Müzik kitabının konusu ve ana fikri ile beraber karakterleri ve özellikleri de merak edilmektedir. İçimdeki Müzik kitabının karakterleri şu kişilerden oluşmaktadır:

   - Melody

   - Öğretmen

   - Sınıf Arkadaşlar

   - Melody'nin Komşusu

   - Rose

   - Melody'nin Annesi

   - Melody'nin Babası

   İçimdeki Müzik Kitap Özeti

   Kitapta doğuştan fiziksel engelli olan kişi Melody olmaktadır. Konuşma engeli olan Melody zeki ve küçük yaştan itibaren ailesi tarafından desteklenmiştir. Bu nedenle hayata dört elle sarılmayı başarmıştır. Aile Melody'nin bebeklikten itibaren tüm anlarını kayıt etmiş ve Melody bu videoları izleyerek hayatı ve kendini sorgulamaya başlamıştır.

   Melody konuşmasının yanı sıra etrafı tarafından zihinsel engelli muamelesi de görmüştür. Fakat Melody zihinsel engelli değildir. Zeki bir kız olan Melody'nin doktor bir zihinsel engeli olduğu kanısına varmıştır. Fakat ailesi bunu reddetmiştir. Melody etrafındaki her şeyi anlıyor fakat tepki veremiyordu.

   Melody'nin ailesi onun oldukça kuvvetli bir fotoğrafik hafızası olduğunu keşfetmiştir. Bu Melody'nin yeteneği olmaktadır. Her şeyi hafızasına kaydeden Melody ailesinin desteği ile beraber müzik yapmaya başlar. Hayatının devamında da müziğe ilgi duyar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Okul çağı gelince okulda pek çok arkadaş edinir. Okulda yaşanan olaylardan dolayı bazen heyecanlanır bazen de üzülür. Bu durumda vücudundan garip sesler çıkarmaktadır. Ailesinin de okulda olduğu zamanlarda bir gün Melody yine bu krizlerden birisini geçirmektedir.

   Öğretmeni Melody'e zihinsel engel muamelesi yapmakta ve Melody'nin anlamış olduğu konuları sürekli tekrar etmektedir. Bu durumda da kendisini zihinsel olarak gören öğretmenine karşı sinir krizi geçirmektedir. Annesi okula geldikten sonra kızının neden bu durumda olduğunu sorgular ve öğretmeninden bu yanıtı alınca o da kızı gibi sinirlenir. Bu nedenle de öğretmenine tepki gösterir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow