hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Match Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir? Match Olmak Ne Anlama Gelir?

  Match Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir Match Olmak Ne Anlama Gelir
  expand

  İngilizce kelimeler birçok ülkenin dilinde sıkça geçebilir. Yani İngilizcenin en yaygın dil olduğunu söylemek yanlış olmaz. Doğal olarak bizim dilimizde de İngilizce kelimeler zaman zaman yer alırlar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bunlardan biriside match kelimesidir. Bu kelime normal anlam olarak kibrit veya maç olarak tanımlanır. Ancak match olmak şeklinde bir tabir vardır ve buna göre sözcüğün anlamı değişir. Çünkü match olmak 'eşleşmek' anlamına sahiptir.

  Match Ne Demek, Türkçe Anlamı Nedir? 

  Match sözcüğünün anlamını bilmek oldukça kolaydır. Sözcüğü Türkçe olarak çevirdiğimiz zaman karşımıza kibrit sözcüğü çıkar. Ancak bunun dışında match sözcüğü için maç olarak bilinen bir anlamda vardır. Yani match sözcüğü girdiği cümle içerisinde anlam kazanır. 

  Match Ne Anlama Gelir? 

  Match sözcüğü ilk olarak kibrit şeklinde Türkçeye çevrilir. Ancak sadece bu anlamı yoktur. Maç ve karşılaşma olarak farklı anlamada sahiptir. İngilizce olması birçok yerde karşımıza çıkmasına neden olur. 

  Match Olmak Ne Anlama Gelir?

  Match sözcüğü match olmak şeklinde bir tabirle karşımıza çıkabilir. Bu şekilde bir tabir görüldüğü zaman anlamın eşleşmek olduğu anlaşılmalıdır. Daha doğrusu eşleştirmek ve iki ayrı öğeyi mukayese etmek durumu vardır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Match olmak muhakkak çoğu kişinin duyduğu bir kavramdır. Ancak anlamı hakkında bilgi sahibi olmayanda çok fazla kişi vardır. Bu kavrama göre eşleştirme durumu söz konusudur. Yani eşleştirme yapıldığı zaman match olmak kullanılır. 

  Match Sözcüğü İle İlgili Örnek Cümleler

  - These matches are of the highest quality.

  ( Bu kibritler son derece kaliteli. ) 

  - Today's match was extremely exciting.

  ( Bugün yapılan maç son derece heyecanlı geçti. )

  - A lot of fans will be on the field for tomorrow's match.

   ( Yarın yapılacak olan maçta çok fazla taraftar sahada yer alacak. ) 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow