hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ya Vedud Ne Demek? El Vedud Esması Türkçe Anlamı ve Faziletleri...

  Ya Vedud Ne Demek El Vedud Esması Türkçe Anlamı ve Faziletleri...
  expand

  Allah'ın isimleri Esmaül Hüsna olarak bilinmektedir. El Vedud ve ya Ya Vedud ismi de Allah'ın isimlerinden birisi olarak bilinmektedir. Ya Vedud isminin anlamı ise sevilmeye layık olan ve iyi kullarını seven anlamına gelmekte olan bir isim olduğu bilinmektedir. Ya Vedud ismi, Allah'ın en çok sevilmeye layık olan ve kullarını çok seven olduğu şeklinde ifade edilebilmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ya Vedud Ne Demek?

  Ya Vedud, ismi Allah'ın isimlerinden birisi olarak bilinmektedir. Esmaül hüsna'da yer aldığı bilinen Ya Vedud ismi, Allah'ın en çok seven ve en çok sevilmeye layık olan olduğu şeklinde ifade edilebilir. El Vedud ismi, Allah'ın iki farklı sıfatını bir arada ifade etmekte olan bir isim olarak bilinmektedir. Ya Vedud ismi ile Allah'ın salih amel işleyen kullarını sevdiği ve onlardan razı olduğu anlaşılmaktadır. 

  El Vedud Esması Türkçe Anlamı

  El Vedud esmasının Türkçe anlamı, Allah'ın çok seven ve en çok sevilmeye layık olan olduğu söylenebilir. El vedud esması ile Allah'ın sevilmeye ve dostluğa layık yegane varlık olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda El Vedud esması ile Allah'ın iyi kullarını seven, onları rahmetine ve rızasına erdiren anlamı da bulunmaktadır. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ya Vedud Faziletleri 

  Ya Vedud esmasının faziletleri bulunmaktadır. Ya Vedud esmasını okuyan kişilerin çevresi tarafından saygı gören bir kişi olduğu söylenebilir. Çevresinde bulunan kişilere söz geçirebileceğini söylemek de mümkündür. Ya Vedud esmasını devalı bir şekilde zikreden kişinin içi huzurla dolar ve kalbi nurlanır. Ya Vedud zikrini yapan kişinin yoksul olması durumunda yoksulluktan kurtulur. Borcu olan bir kişinin bu zikri düzenli olarak yapması durumunda ise borçlarından kurtulması nasip olur. Ya Vedud isminin zikredilmesi, kişinin çevresinde sözüne itibar edilen ve değer gören bir kişi olmasını sağlar. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow