hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cemil Demirbakan kimdir, kaç yaşında, nereli? Cemil Demirbakan ile ilgili bilgiler!

  Cemil Demirbakan kimdir, kaç yaşında, nereli Cemil Demirbakan ile ilgili bilgiler
  expand

  Şarkılar Bizi Söyler konukları arasında yer alan Cemil Demirbakan’ın hayatıyla ilgili bilgiler merak ediliyor. İşte Yüksek Sadakat grubunun ilk solisti olan Cemil Demirbakan’ın hayatı…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cemil Demirbakan, Şarkılar Bizi Söyler'in bu akşam ki bölümünde yer alıyor. Cemil Demirbakan’ın kim olduğu tüm izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı.

  CEMİL DEMİRBAKAN KİMDİR?

  1971 doğumlu olan Ahmet Cemil Demirbakan ilkokul yıllarından itibaren okul gruplarında hep solist olmuştur. Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra müzikle daha çok ilgilenmeye başladı. İlk grubunu 1990 yılında Sıkoçbrayt Kardeşler adında kurdu. Bu grupla sahne deneyimi kazandı ve müzik yaşmının ilk adımlarını attı.

  Daha sonra askere gidip gelen Cemil Demirbakan Antalya'da tekrar sahne almaya karar verdi. Antalya'da tanıştığı Onno Tunç onun hayatını değiştirdi. 2 yıl sadece müzik ile uğraşan Cemil Demirbakan daha sonra iş hayatına döndü ve iki yıl mühendislik yaptı. Müzik tutkusu hala devam eden Cemil Demirbakan daha sonra 1990'lı yılların sonlarında Cornflakes adında bir cover grubu kurdu. İstanbul'da önemli kulüplerde sahne aldı. Cornflakes ile belli bir yere geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YÜKSEK SADAKAT'TAN NEDEN AYRILDI?

  Cemil Demirbakan, Yüksek Sadakat adlı Türk grubunun ilk solisti oldu. 2006'da çıkan Yüksek Sadakat adlı ilk albümün ardından gruptan ayrıldı. 2013'te Karışık Kaset adlı solo albümünü yayımladı. Cemil Demirbakan gruptan ayrılmasında ki sebebin solo kariyer yapmak olduğunu dile getirmişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow