hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gecenin Ucunda dizisi oyuncuları ve konusu: Gecenin Ucunda uyarlama mı, ne zaman başlayacak?

  Gecenin Ucunda dizisi oyuncuları ve konusu: Gecenin Ucunda uyarlama mı, ne zaman başlayacak
  expand

  En son Sefirin Kızı dizisinde rol alan ve sağlık sorunları nedeniyle diziden erken ayrılan Neslihan Atagül ve eşi Kadir Doğulu yıllar sonra aynı dizi için kolları sıvadı. Peki, Gecenin Ucunda dizisi oyuncuları ve konusu ne? Gecenin Ucunda ne zaman başlıyor? İşte detaylar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Atagül eski yuvasına geri döndü ve yine Star’ın yeni sezon için çekilecek iddialı dizisi için anlaşma yaptı. Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisini geçirgen bağırsak sendromu nedeniyle yarısında bırakmış ve bir süre dinleneceğini açıklamıştı. Sağlığı için ekranlara ara veren Atagül, sürpriz bir proje ile ekranlara geri dönüyor. Gecenin Ucunda dizisiyle ekrana dönecek olan Atagül'ün partneri ise gerçek hayatta olduğu gibi Kadir Doğulu. Gecenin Ucunda yakında Star TV ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

  GECENİN UCUNDA DİZİSİ UYARLAMA MI?

  Otuzlu yaşlarına gelmiş ama geçmişe dönüp baktığında hayatını aslında yaşayamamış biri olduğunu fark eden Macide'nin hikayesini izleyeceğimiz dizi bir kitap uyarlaması… “Gecenin Ucunda” adlı roman Peride Celal imzası taşıyor. Dizinin senaryosu Emre Özdur ve Başar Başaran imzası taşıyor. Dizinin yönetmen ve diğer oyuncu kadrosu önümüzdeki haftalarda netlik kazanacak.

  GECENİN UCUNDA İLK TANITIM

  GECENİN UCUNDA KONUSU

  Peride Celal’in “Yazdığım en güzel aşk romanı” dediği eserde aşka sırtını çevirip kendisine ve çocuğuna yeni bir hayat yaratıp insanca bir dünyaya kavuşmak çabasında olan Macide’nin etkileyici öyküsü konu ediliyor. 

  Gecenin Ucunda dizisi oyuncuları ve konusu: Gecenin Ucunda uyarlama mı, ne zaman başlayacakPsikoloji mezunu olan ve insan kaynakları departmanında çalışan Macide, Ankara'nın gri betonları arasında sıkışık hissediyor kendini bu hikayede. Bir süre sonra daralıyor Macide, hayatını değiştirme kararı alıyor ve burada başlıyor hikaye. İstanbul düşüyor aklına ve üstüne yolda karşılaştığı falcı aklını karıştırıyor., Ankara'nın gri betonları arasında sıkışık hissediyor kendini bu hikayede. Trende karşısına çıkan Ahmet Işık, falcının gördüğü "hayatındaki ışık" olacak belki de Macide'nin. Bu sebepten dikenlerini kendine saklamaya karar veriyor. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gecenin Ucunda dizisi oyuncuları ve konusu: Gecenin Ucunda uyarlama mı, ne zaman başlayacakGECENİN UCUNDA OYUNCULARI

  Neslihan Atagül
  Bestemsu Özdemir
  Kadir Dogulu
  Zuhal Olcay
  Sarp Levendoglu
  Bertan Asllani
  Özge Özder
  Kaan Tasaner
  Tuba Ünsal
  Aleyna Özgeçen
  Hazal Senel
  Hazal Senel
  Ebru Aykaç
  Aysun Metiner
  Tugay Bahsi
  Levent Özdilek
  Cem Avnayim
  Sencan Güleryüz
  Gonca Yakut

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  GECENİN UCUNDA ROMANI AÇIKLAMASI

  Değerli yazarımızın bu romanı ilk kez 1963 yılında ve Gecenin Ucundaki Işık adıyla yayınlanmıştı. Peride Celal, bunca yıl sonra romanını yeniden gözden geçirip günışığına çıkarırken, bize şunları söyledi:

  "Roman 1963'te çıkmış. Adını kısaltmakla iyi yaptığımı sanıyorum. Bu romanın yazıldığı yıllarda gençtik, inançlıydı, ışığa varabileceğimizi sanıyorduk. Işık, özgürlük, uygarlık, insanlık demekti; bir umuttu. Kırk yılı aşkın bir zaman içinde ışığı arayıp durduk. Ve o, sönükleşerek uzaklaştı bizden. Yüksek kat burjuvazisi, sahte dindarlar, çıkarlarından başka bir şey düşünmeyen politikacılar, parlak yaşamlar içine düşürdükleri genç insanları daha da kolay avlıyorlar günümüzde. Romanın kahramanı Macide, aşka sırtını çevirip kendisine ve çocuğuna yeni bir hayat yaratıp insanca bir dünyaya kavuşmak çabasında başarılı olabilecek mi? Kuşkuluyum. Gecenin Ucunda, büyük bir aşk romanı aynı zamanda. Bunu da eklemeliyim. Öyle olması da ayrıca hoşuma gidiyor. Bana kalırsa, bu roman yazdığım en güzel aşk romanıdır."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow