hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hakan Mengüç kimdir, kaç yaşında, nereli? Hakan Mengüç kitapları!

  Hakan Mengüç kimdir, kaç yaşında, nereli Hakan Mengüç kitapları
  expand

  İbo Show bu hafta Berat Kandili özel olarak izleyicisiyle buluşacak. Bu akşam konukları arasında ise Hakan Mengüç yer alıyor. Peki, Hakan Mengüç kimdir, kaç yaşında, nereli? Hakan Mengüç kitapları neler?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Her hafta cumartesi akşamları ekrana gelen İbo Show’un  bu haftaki konuklar arasında yer alan isimlerden biri de Hakan Mengüç oldu. İşte Hakan Mengüç’ün hayatına dair detaylar..

  HAKAN MENGÜÇ KİMDİR?

  Hakan Mengüç Bursa'da doğmuştur. Küçük yaşlarından itibaren müziğe merak salmıştır. 15 yaşında hem ney hem de piyano çalmayı öğrenmiştir. Uludağ Üniversitesinde öğrenim gören Hakan Mengüç iki yıl konservatuara girmiş ancak tamamlamamıştır. Mevlevi geleneği ile büyümüştür. Psikolojiye olan ilgisi nedeniyle Güney Afrika'da hayvan davranışları ve İran'da ise sertifikalı olarak Mevlana Terapi eğitimi almıştır. İngilizce'nin yanında ayrıca Osmanlı Türkçesi, Farsça, Arapça da bilmektedir.

  Sufi ney dinletisi veren Hakan Mengüç seminerleriyle de birçok kişiyi etrafında toplamayı başarmıştır. Ayrıca çeşitli yerlerde yaşam koçluğu da yapmaktadır. Yaşam koçluğu yapan Hakan Mengüç üniversite hocalarından sporculara kadar pek çok kesimle çalışmış biridir. İki arkadaşıyla birlikte Bursa Tiyatro Atölyesini kurmuştur. Tiyatro oyunları da yazmıştır. Hint ve Uzak Doğu felsefesi üzerine çalışmalar yapmış ve bu konuda eğitim çalışmaları düzenlemiştir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hakan Mengüç kimdir, kaç yaşında, nereli Hakan Mengüç kitapları

  TRT sanatçılarının korolarında çalan Hakan Mengüç Hint müziğinden Jazz müziğine kadar pek çok müzik yapmıştır. Yaratıcılık atölyesi ve topluluk önüne konuşma eğitimine kadar pek çok kavramı geliştirmiştir. Üniversitelerde yaptığı konuşmalar sayesinde Erciyes Üniversitesi ve Bozok Üniversitesinde yılın en iyi konuşmacısı seçilmiştir. 2017 yılında kurduğu Youtube sayfasında kendi alanıyla ilgili videolar çekmektedir. Kısa sürede binlerce kişinin takibine girmiştir. Maddi durumu olmayan öğrencilere verdiği kişisel gelişim alanındaki dersler kurduğu Sufi Akademi'de verilmektedir.

  HAKAN MENGÜÇ KİTAPLARI

  Kalbin Temizse Hikayen Mutlu Biter

  Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir

  Gitmeli Miyim Kalmalı Mıyım

  Ben Ney'im

  Melihat Gürses kimdir, kaç yaşında, nereli?

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow