hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Müge Anlı avukat Rahmi Özkan kimdir, kaç yaşında? Rahmi Özkan evli mi, nereli?

  Müge Anlı avukat Rahmi Özkan kimdir, kaç yaşında Rahmi Özkan evli mi, nereli
  expand

  Müge Anlı ile Tatlı Sert programında yıllardır avukat kimliğiyle bulunan Rahmi Özkan'ın yaşamı merak ediliyor. Rahmi Özkan'ın hayatıyla ilgili bilgiler araştırılıyor. İşte Rahmi Özkan'ın hayatı ve biyografisi...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Müge Anlı'nın programında yer alan ve yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Avukat Rahmi Özkan'ın kim olduğu merak ediliyor. Rahmi Özkan'ın yaşı da en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki ama Rahmi Özkan kimdir?

  Rahmi Özkan kimdir?

  Hüseyin Rahmi Özkan 82 yaşındadır. 1939 yılında Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde dünyaya gelen Rahmi Özkan, ilkokul ve ortaokul eğitimini doğduğu şehirde tamamladıktan sonra, lise eğitimi için Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi'ne gitti. 1958 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı ve İstanbul'a geldi. Fakültedeyken talebe derneklerinde gösterdiği sosyal çalışmalar nedeniyle üniversitelerin üst teşekkülü olan Rahmi Özkan, Milli Türk Talebe Birliği genel kuruluna hukuk fakültesi delegesi olarak iştirak etti, önce Milli Türk Talebe Birliği Genel Kurul Başkanlığı'na, daha sonra da Milli Türk Talebe Birliği İstanbul İcra Konseyi Başkanlığı'na 1961 yılında seçildi ve bu görevini 1963 yılına kadar devam ettirdi.1963- 1965 arasında askerlik görevini yedek subay olarak yaptı.  1966 yılında hukuk fakültesinde derslerine dönerek 1969 Şubatında mezun olmuştur. 1970 yılında yazıhanesini açarak İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapmaya başladı.Yıllar önce Haluk Bilginer ve Cem Kurtoğlu'nun sunduğu 'Sıcağı Sıcağı'na programına konuk olarak katılan Rahmi Özkan, Serap Ezgü'nün programında danışman olarak görev yaptı. Müge Anlı'nın televizyonda sunduğu "Tatlı-Sert" isimli bir programının avukatlığını üstleniyor.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow