hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Pirelli ve Porsche'den elektrikli işbirliği

  Pirelli ve Porscheden elektrikli işbirliği
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Porsche’nin görünümü yenilenen Taycan için seçtiği Pirelli P Zero R ve P Zero Trofeo RS, aynı zamanda serinin en sportif versiyonu olan Taycan Turbo GT’nin de tek lastikleri olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Pirelli P Zero R, süper otomobillerin günlük sürüşü için tasarlandı; P Zero Trofeo RS ise yolda kullanıma da uygun yarı ‘slick’ bir lastik. Bu yılın başlarında lanse edilen her iki lastik, aracın sportifliğini ve verimliliğini artırmak için Alman otomobil üreticisiyle iş birliği içinde özel olarak adapte edildi.

  Her ikisinin de yanağında elektrikli araçların özelliklerine uygun bir teknolojik çözüm paketi içerdiğini gösteren ve ilk kez 2019 yılında Porsche Taycan’ın ilk neslinde kullanılan Elect işareti yer alıyor. Porsche’nin ürün yelpazesinde halen markanın Macan gibi farklı modellerde elektrik araçlara geçişine eşlik etmek için tasarlanan Elect teknolojili 30’dan fazla Pirelli homologasyonlu lastik bulunuyor.

  Sürüş ve verimlilik

  Porsche Taycan’ın dinamik özelliklerini ve sürüş keyfini artırmak amacıyla tasarlanan ve bu model için homologasyonu alınan P Zero R, hem günlük kullanıma hem daha sportif sürüşe uygun bir lastik. Pirelli’nin en yüksek performanslı modellerin tedarikçisi olarak sahip olduğu deneyimi ve otomobilin önceki modele kıyasla konfor ve bataryalı menzil gibi iyileştirilen özelliklerini öne çıkarmaya yardımcı olan Elect teknoloji paketinin geliştirilmesi sayesinde bu amaca ulaşıldı. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow