hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Togg nasıl satın alınır, ön sipariş nereden verilir? Togg ön sipariş, şarj etme ve fiyat listesi!

  Togg nasıl satın alınır, ön sipariş nereden verilir Togg ön sipariş, şarj etme ve fiyat listesi
  expand

  Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 29 Ekim 2022 tarihinde açıldı. Togg, ‘T10X’ adını verdiği, kullanıcıyı merkeze koyan, akıllı yaşam çözümleriyle sürekli internetin içinde olan, uzaktan güncellenebilen akıllı cihazını, iki farklı donanım seviyesi ve iki batarya seçeneğiyle ön siparişe sundu. Togg’un satışa başlayacağı ilk modeli T10X için ön sipariş süreci 16 Mart itibarıyla başladı. Peki, Togg nasıl satın alınır, sipariş nasıl verilecek? İşte yerli otomobil Toog ile ilgili tüm detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Togg için ön sipariş vermek isteyenler "Togg ön sipariş talebi" araştırması yapıyor. Türkiye’nin yerli otomobil hayali olan Togg C-SUV modeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 29 Ekim'den banttan indirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg’un 2023 yılın ilk çeyreğinde yollarda olacağını söylemişti. Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı Togg T10X kullanıcıyla artık buluşmaya hazır. Planları doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen Togg, Mart sonundan itibaren kullanıcılarla buluşacak ilk akıllı cihazının fiyatını, model ismini, teknik ve donanım özelliklerini açıkladı. Togg'un resmi Twitter hesabından T10X ön sipariş sürecine ilişkin videolu bir açıklama paylaşıldı.

  Togg, ‘doğuştan elektrikli’, ‘doğuştan sürdürülebilir’, ‘doğuştan dijital’ ve ‘doğuştan yeşil’ kavramlarının altını çizdiği ilk akıllı cihazı C-SUV’u, ‘T10X’ adıyla kullanıcılarla buluşturacak. Model adındaki T’nin Türkiye’yi ve Togg’u, 10’un cihazın üzerine inşa edildiği C segmenti platformunu, X’in ise SUV gövde tipini ifade ettiği T10X, iki farklı donanım ve iki batarya seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak. 

  160 kW / 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş), iki farklı batarya seçeneğiyle 314 ve 523 kilometrelik menzillere sahip olacak. T10X’in 52,4 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneği 16,7 kWh/100 km (WLTP) enerji tüketimi değeri sunarken, 88,5 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneğinin tüketim değeri ise 16,9 kWh/100 km (WLTP).  T10X’in 0-100 km/s hızlanması 4,8 saniye olan, 700 Nm tork üreten çift motorlu 435 beygir gücündeki AWD (all-wheel drive) versiyonu ise 29 Ekim 2023 tarihinden itibaren teslim edilmeye başlanacak olan 100. Yıl Özel Serisiyle birlikte yollara çıkacak. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Togg nasıl satın alınır, ön sipariş nereden verilir Togg ön sipariş, şarj etme ve fiyat listesiTOGG NASIL SATIN ALINIR, SİPARİŞ NASIL VERİLİR?

  Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı Togg T10X, çekiliş yöntemiyle belirlenecek kullanıcılarıyla 2023 yılı boyunca buluşacak. App Store, Google Play ve App Gallery üzerinden kullanıma sunulan Trumore uygulamasını indiren veya Togg websitesi üzerinden Tru.ID oluşturan her bir tekil kullanıcı, nakit ya da kredi kartı aracılığıyla cüzdanlarına aktardıkları 60 bin TL ön ödemeyi yaparak, çekiliş sürecine katılmaya hak kazanacak. Çekilişe katılan kullanıcılar, ön ödeme öncesi akıllı cihazlarını modelinden rengine konfigüre edebilecek.

  Togg nasıl satın alınır, ön sipariş nereden verilir Togg ön sipariş, şarj etme ve fiyat listesiTogg, 'e-Nasıl T10X için ön sipariş verilir?' başlığıyla bir video yayımladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TOGG T10X ÖN SİPARİŞ TARİHİ NE ZAMAN?

  Togg siparişi, 16-27 Mart tarihleri arasında Trumore dijital platformu ve www.togg.com.tr Togg web sitesi üzerinden ön siparişleri alınacak olan Togg T10X, 953 bin TL’den başlayan fiyat etiketine sahip olacak. 

  TOGG FİYATI NE KADAR OLDU? TOGG FİYAT LİSTESİ

  Togg T10X, 953 bin TL’den başlayan fiyat etiketine sahip olacak. 

  T10X’İN FİYATLARI ŞÖYLE OLUŞTU:

  V1 RWD Standart Menzil               953 bin TL

  V2 RWD Standart Menzil               1 milyon 55 bin TL

  V2 RWD Uzun Menzil                     1 milyon 215 bin TL 

  Togg nasıl satın alınır, ön sipariş nereden verilir Togg ön sipariş, şarj etme ve fiyat listesiTOGG'UN DİKKAT ÇEKEN GENEL ÖZELLİKLERİ

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  -Otomobil menekşe ve çivit mavisinin karışımına çalan metalik gri renkte tasarlandı.

  -Aydınlatmalı Togg logosu, Doğu ve Batı kültürlerinin birlikteliğini simgeliyor.

  -Ön cam, elektrikli mimariyle uyumlu şekilde baştan tasarlanırken; jantlar çok kollu lale özelliğini taşıyor.

  -İç mekanlarda entegre emniyet kemerlerine sahip 4 adet tekli koltuk yer alıyor.

  -Orta sütunu ortadan kaldıran tasarımla, kapılar bir kitap gibi açılıyor.

  Togg nasıl satın alınır, ön sipariş nereden verilir Togg ön sipariş, şarj etme ve fiyat listesiTOGG NASIL ŞARJ EDİLECEK, KAÇ DAKİKADA, SAATTE?
   
  Togg'un ihtiyaç duyacağı şarj istasyonları ülkenin dört bir yanında yaygınlaştırılıyor. Togg T10X, hızlı şarj ile 28 dakikadan daha kısa sürede yüzde 20’den yüzde 80 batarya doluluk seviyesine ulaşabiliyor. Böylece kullanıcılar uzun yolculuklarda kısa bir kahve molası süresince dinlenirken, akıllı cihazları da yolculuğun kalan bölümü için hazır hale gelecek. Ayrıca kullanıcılar, sıfır emisyon salımıyla çevre dostu bir yolculuğun keyfini de çıkaracak. Togg ile ilgili tüm detaylara aşağıdaki haberden ulaşabilirsiniz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Togg nasıl satın alınır, ön sipariş nereden verilir Togg ön sipariş, şarj etme ve fiyat listesi

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow