hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ayak Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? Ayak Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

  Ayak Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir Ayak Ağrısına Hangi Bölüm Bakar
  expand

  Ayaklarda hissedilen ağrılar, insanın hayat kalitesini önemli ölçüde azaltır. Bu ağrılar ise, pek çok nedene bağlı olarak meydana gelebilir. Ayak ağrısının nedeni olarak, insan vücudunda bulunan pek çok sorunu da gösterilebilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ayak Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? 

  Ayaklardaki ağrıya yanma ve şişme da eşlik ediyorsa, bunda pek çok farklı sorun bulunabilir. Ayaklardaki sorunun özelliğine göre pek çok farklı bölüm, bu sağlık sorunu ile ilgilenir. Ayaklarda hissedilen ağrılar için ilk tıbbi birim başvurulan ortopedi bölümüdür.

  Ortopedi doktorları, ayak kemikleri nedeni ile meydana gelen ağrı sorunlarını tedavi edebilirler. Özellikle de ağrının darbe, kaynağı çarpma gibi travmalar ise, bu durumda ortopedi uzmanlarına başvurulabilir. Bu çarpma ve darbeler kemiklerde çatlak ya da kırık meydana getirmiş olabilir. Kemiklerde çatlak ya da kırık gibi şikayetler, ortopedi doktorlarının asıl uzmanlık alanıdır. 

  Yorucu işlerde çalışmak, çok uzun bir süre ayakta kalmak da ayak ağrısının en önemli nedenleri arasında yer alır. Bu durumda ayaklarında kemikler deforme meydana gelebilir. Özellikle de kadınlarda sürekli topuklu ayakkabı kullanımı, kemiklerin zamanla deformasyonuna yol açar. Ayak ağrısı bu gibi sorunlardan kaynaklanıyor ise, yine bir ortopedi uzmanından randevu almak gerekir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ayaklarda meydana gelen ağrının nedeni, belde bulunan sinirlerin sıkışmasından kaynaklanabilir. Bel fıtığı ve disk kayması gibi durumlar ayak ve bacaklarda da önemli ağrılara neden olabilir. Bu gibi durumların tedavisinde ortopedi uzmanları görev yapar.

  Ayak Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

  Ayak ağrısının nedeni, sinirlerin sıkışması olduğu zaman beyin ve sinir cerrahisi bölümü de tercih edilebilir. Bu sorun için bir cerrahi müdahale gerektiği zaman genel cerrahi bölümünden de kolaylıkla yardım alınabilir. Ayaklardaki ağrı bazen pek çok farklı belirti ile ortaya çıkabilir. Ayaklarda şişme ve yanma ile birlikte şiddetli ağrı meydana geliyorsa, bunun nedeni ise pek çok sorun olabilir. Bu gibi durumlarda ortopedi uzmanına başvurmak gerekir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow