hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kemik Erimesi İçin Hangi Doktora Gidilir? Kemik Erimesine Hangi Bölüm Bakar?

  Kemik Erimesi İçin Hangi Doktora Gidilir Kemik Erimesine Hangi Bölüm Bakar
  expand

  Kemik erimesi problemi ile karşı karşıya kalan kişiler hastanelerin rehabilitasyon ve Fizik Tedavi bölümlerine gider. Ayrıca kadın hastalıkları ve doğum bölümleri de yine bu konuda girilecek bölümler içerisinde yer alır. Probleme bağlı olarak kadın veya erkekler farklı bölümler üzerinden kemik erimesine karşı doktora başvurur. Bu rahatsızlığın fark edilebilmesi ve ortaya çıkarılması için, kemik yoğunluğu testi ele alınır. Bu testte bağlı olarak kemik erimesi ve teşhis üzerinden çözüm yöntemleri öne çıkar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Kemik Erimesi İçin Hangi Doktora Gidilir?

   Hayati tehlike yaratabilecek olan kemik erimesi için, öncelikle Rehabilitasyon ve Fizik Tedavi bölümlerine gidilir. Tabii kadın veya erkeğe uygun şekilde bu yönden farklı bölümler amaca uygun olarak değerlendirilir.

   Örneğin bölümler arası yönlendirme ile birlikte doğum bölümleri ya da kadın hastalıkları bölümleri de yine bu soruna bakar. Yapılacak olan testin neticesinde kemik erimesi problemi var ise, gerekli tedavi yöntemleri Uzman Doktor kontrolünde ele alınır.

   Kemik Erimesine Hangi Bölüm Bakar?

   Kadın ve erkek kemik erimesine karşı probleme göre farklı bölümlere gider. Genel olarak ise bu konuda fizik tedavi, rehabilitasyon, doğum bölümü ve kadın hastalıkları bölümleri ön plana çıkar. Ortak şekilde öncelikle bu bölümler içerisinde kemik yoğunluğu testi gerçekleştirilir. Kadın ve erkeğin standart kemik yapısına bağlı şekilde farklı yoğunluklar söz konusu olduğunda tedaviye başlanır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Kemik Erimesi Problemine Karşı Hangi Bölümden Randevu Alınır?

   Kemik erimesine karşı birçok farklı bölüm üzerinden randevu alma şansı bulunuyor. Onlar içerisinde ortopedi, Fizik Tedavi, doğum bölümü ya da kadın hastalıkları bölümü yer almaktadır. Radyoloji birimlerinde bu konuda kemik yoğunluğu ya da kemik taraması testleri gerçekleştirilir. Sonuç olarak problemi bağlı biçimde değişik bölümler eşliğinde gerekli tedavi yöntemleri ön plana çıkar.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow