hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Basur İçin Hangi Doktora Gidilir? Basura Hangi Bölüm Bakar?

  Basur İçin Hangi Doktora Gidilir Basura Hangi Bölüm Bakar
  expand

  Günlük yaşamda önemli oranda sekteye uğratan en ciddi rahatsızlıklar içerisinde basur gelir. Peki, o kişinin yaşamış olduğu bu soruna karşı hangi doktora gidileceği merak edilen konular içerisinde yer alıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Android problemi olarak da bilinen bu rahatsızlık, alınacak randevu üzerine muayene eşliğinde tedavi yöntemleri üzerinden ortadan kaldırılır. Tıp dünyasının gelmiş olduğu nokta dahilinde, artık basur problemi kısa bir süre içerisinde ortadan kalkmaktadır. Tabii burada önemli olan zamanında ve doğru bölüm ile doktora başvurmalıdır.

  Basur İçin Hangi Doktora Gidilir?

  Basur problemi ile karşı karşıya kalan kişiler genel cerrahi uzmanlarını başvurmaktadır. Alınacak olan randevu dahilinde genel cerrahiye yönlendirilen kişiler, Uzman Doktor kontrolünde tedaviye alınır. Bu konuda iç ve dış basur çeşitlerine bağlı olarak değişik tedavi yönteminde ele alınır. Genel cerrahi bölümünün sorumluluğu dahilinde gerçekleşen bu tedavi yöntemleri, hemoroid sorununu kısa bir süre içerisinde ortadan kaldırır. Özellikle geçirebilecek olası probleme karşı erken zamanda Uzman doktora başvurmak en önemli husustur.

  Basura Hangi Bölüm Bakar?

  Tıp dilinde hemoroid olarak da bilinen basur problemine Genel Cerrahi bölümü bakar. Bu konuda Uzman Doktor kontrolünde gerçekleşen tetkik ve teşhis ile beraber sonuç ortaya çıkarılır. Böylece iç ya da dış basur problemine bağlı olarak farklı tedavi yöntemleri uygulanır. Bu yöntemleri eşliğinde sorun Kısa bir süre içerisinde ortadan kaldırılır. Çünkü günümüzde problemine karşı çözüm yöntemleri bulunmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Basur Muayenesi Nasıl Yapılır?

  Öncelikle hastanın herhangi bir şekilde utanmasını sebep olmayacak bir biçimde basur muayenesi gerçekleşir. Makat bölgesi ve kalın bağırsağın olduğu noktaya, uzman doktor parmak yöntemi üzerinden muayene gerçekleştirir. Böylece akla gelebilecek olan diğer farklı sağlık sorunları konusunda da teşhis gerçekleştirme imkânı elde edilir. Erken zamanda tedavi edilmesi gereken önemli sağlık sorunları arasında bulunur.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow