Kaş'ta Gezilecek Yerler - Kaş'ta Ne Yapılır? Yapılacaklar Listesi

Kaş'ta Gezilecek Yerler - Kaş'ta Ne Yapılır? Yapılacaklar Listesi

Kaş'ta Gezilecek Yerler - Kaş'ta Ne Yapılır? Yapılacaklar Listesi

Ülkemizin tatil cenneti olan Antalya her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan muhteşem bir tatil beldesidir. Akdeniz'in nefis suları ile deniz kum güneşin birleştiği bu şehrin birçok ünlü ilçesi bulunmaktadır. O ünlü ilçelerden biri de Kaş ilçesidir. Kaş Antalya'nın muhteşem plajlarının olduğu ve gezilesi görülesi pek çok yerin olduğu bir yerdir. Kaş'a gelmek isteyenler gelmeden önce bu ilçenin tarihi ve gezilecek yerlerini araştırmaktadırlar. Peki, Kaş'ta gezilecek yerler nelerdir? Kaş'ta ne yapılır? Yapılacaklar listesi nedir? İşte Kaş ilçesi gezi rehberiniz.

Kaş ülkemizin güzelliklerini barındıran Antalya'nın en güzel ilçelerinden biridir. Hem yerli hem de yabancı turistin ilgi odağı haline gelmiştir.

Kaş'ta Gezilecek Yerler

1) Çamada

Çamada Kaş'a yakın olan en ünlü yerlerden biridir. Doğal güzelliklerini yansıtan Çamada'da sönmüş ve aktif olmayan bir yanardağ bulunur. Aynı zamanda Çamada bölgesinde bir adette ünlü deniz feneri bulunmaktadır. On iki adanın bir parçası olan Çamada Kaş'tan izlenebilen yerlerden biridir.

2) Akçagerme Plajı

Plajları ile ünlü olan Kaş ilçesinin belki de en güzel plajlarından biri Akçagerme plajıdır. Suyun muhteşem güzellikte olduğu bu plaj tamamen kumsaldan oluşan bir plajdır. Ayrıca denize girmek için bu plaj ve çevresinde pek çok imkan da bulunmaktadır. Uygun fiyatlarla şezlong kiralamak ve diğer bütün işlemler mümkündür.

3) Kaş Merkez Camii

Kaş merkez camii ilçenin en tarihi yapılarından biridir. Şehre gelen turistlerin de uğradığı yerlerden biri olan Kaş merkez camii ilçenin tam ortasında bulunmaktadır. Kaş'a geldikten sonra mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerin başında yer alan bu tarihi cami ilçenin sembolü haline gelmiştir.

4) Kaputaş Plajı

Kaputaş plajı sadece Kaş'ın değil aynı zamanda Akdeniz'in en güzel plajlarından biridir. Kaş'ın merkezinden direkt olarak Kaputaş plajına minibüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer denize girmeyi seviyorsanız bu plaj tam da size göre. Kumsal sahili olan Kaputaj plajında pek çok turiste rastlamak mümkün. Aynı zamanda bu plajın çevresinde de konaklamaya dair ünlü oteller de yer almaktadır. Dilerseniz bu plajda yer alan tepelere tırmanarak Akdeniz'i tepeden de izleyebilirsiniz.

5) Xanthos Antik Kent

Biraz da tarih meraklıları için gezilecek yerleri yazalım. Xanthos Antik kent antik çağdan beridir günümüze gelen bir tarihi kenttir. Kaş'ın merkezine yaklaşık olarak 50 kilometre uzaklıkta bulunan bu tarihi kent mutlaka görülmesi gereken yerlerin arasındadır. Bu tarihi kentin tarihi ise MÖ 450 yıllara kadar uzanmaktadır. Aynı zamanda bu tarihi kent UNESCO Dünya mirasları listesine de dahil edilmiştir. Günümüzde bu kent müze olarak hizmet vermektedir. Giriş ücreti ise 10 TL olarak belirlenmiş durumda.

6) Saklıkent Kanyonu

Kaş'a gelmişken Saklıkent kanyonunu görmeden gitmek olmaz. Muhteşem bir doğal güzellik olan Saklıkent kanyonu bol bol fotoğraf çekebileceğiniz masmavi suların olduğu bir yerdir. Saklıkent kanyonu ilk kez 1988 yılında keşfedilmiş olan bir yerdir. Aynı zamanda bu kanyon içerisinde de yeme içme imkanları bulunmaktadır. Turistlerin de ilgi odağı haline gelmiş olan Saklıkent kanyonu gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır.

7) Kıbrıs Kanyonu

Kaş'ta gezilmesi gereken doğal güzelliklerden biri de şüphesiz Kıbrıs kanyonudur. Kıbrıs kanyonu Kaş'ın güzelliğini yansıtan doğa harikası bir yerdir. Aynı zamanda diğer kanyona göre oldukça sportif bir kanyon olduğu bilinmektedir. Kanyon çevresinde yürüyüş ve koşu imkanları vardır. Özellikle yaz aylarında yoğun ziyaretçi akımına uğrayan bu kanyon görülmesi gereken yerlerin başında yer alır.

Kaş'ta Ne Yapılır? Yapılacaklar Listesi

1) Antik Kent Yolculuğu

Kaş'a gelmişken bu şehirde yer alan antik kentleri gezmeden gitmek olmaz. Aynı zamanda bu kentte bir de UNESCO dünya mirasları listesine ait olan bir antik kent yer almaktadır. Dolayısıyla Kaş'a geldikten sonra antik kent yolculuğuna çıkmadan gitmeyin.

2) Uzun Çarşı Ziyareti

Çarşı'da vakit geçirmek ve bir şeyler satın almak için burayı ziyaret etmeyi unutmayın. Uzun çarşı aynı zamanda Kaş'ın en ucuz çarşılarından biri olarak bilinmektedir.

3) Dalış Yapma İmkanı

İlçede dalış yapma imkanı da oldukça fazladır. Ünlü plajları ve masmavi denizi ile dalış yapmayı sevenler için her türlü imkan bulunmaktadır. Siz de bu ilçede dalış yaparak muhteşem bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Milas Nerede, Nasıl Gidilir? Milas Gezilecek Yerler Nelerdir?

Milas Nerede, Nasıl Gidilir? Milas Gezilecek Yerler Nelerdir?