Son dakika... İstanbul'da sağanak yağış... İş yerlerini su bastı, trafik kazaları yaşandı

Son dakika... İstanbul'da sağanak yağış... İş yerlerini su bastı, trafik kazaları yaşandı

İstanbul'da sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Sarıyer başta olmak üzere bazı ilçelerde etkili olan yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle, Sarıyer'de bazı iş yerlerini su bastığı ve itfaiyeden yardım istendiği belirtildi. Şiddetli yağışın ardından İstinye’de boğaz suları çamura bürünürken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise şiddetli yağışın ne zaman sona ereceğini açıkladı.

Mitingi kana bulayan teröristin yeni görüntüleri ortaya çıktı


Son dakika... Meral Akşener, parti kurucularını açıkladı


İstanbul'da akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışla birlikte trafik durma noktasına geldi.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün daha önceden uyardığı etkili yağış saat 17.00 itibariyle etkili olmaya başladı. İstanbul'un çeşitli yerlerinde etkili olan yağış iş çıkış saatine denk gelmesiyle trafik adeta durma noktasına geldi. Ana halterler başta olmak üzere İstanbul genelinde uzun araç kuyrukları oluştu.


Oluşan trafik nedeniyle araçlar uzun süre trafikte bekledi.


Trafik kazaları yaşandı


Başta Sarıyer olmak üzere bazı ilçelerde akşam saatlerinde başlayan yağış, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ıslanmamak için kapalı mekanlara, otobüs duraklarına ya da tente altlarına sığındı.


Yollarda biriken sular nedeniyle sürücüler, araçlarıyla ilerlemekte güçlük çekti. Görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle trafik kazaları yaşandı.


Yoğun yağışın görüldüğü Sarıyer'de bazı iş yerlerini su bastığı ve itfaiyeden yardım talep edildiği bildirildi.


İBB'den uyarı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden kent genelinde etkili olan şiddetli yağışın yarım saat süreceği kaydedildi.


İstanbul Büyükşehir Belediyesinden kent genelinde etkili olan şiddetli yağmura ilişkin açıklama yapıldı.


Açıklamada, Avrupa yakasının büyük bölümü ile Beykoz, Kadıköy, Üsküdar ve Şile ilçelerinde 30 dakika boyunca kuvvetli yağmurun devam edeceği kaydedildi. Açıklamada ayrıca son bir saatte metrekareye 75 kg yağış düştüğü ifade edildi.


İstanbul Boğazı çamura büründü


Bu arada İstanbul Boğazı etkili olan şiddetli yağışın ardından adeta çamura büründü. İstanbul’da şiddetli yağış etkisini sürdürürken Boğaz’ın rengi adeta çamura büründü. Kent hayatını olumsuz etkileyen şiddetli yağış Sarıyer ve İstinye’de etkisini sürdürüyor. Etkili olan şiddetli yağışın ardından İstinye’de Boğaz suları, oluşan sellerin ardından adeta çamura büründü. Bölgede yağış etkisini sürdürürken Boğaz’ın dere yataklarından akan sular nedeniyle çamura büründüğü kaydedildi.


Üsküdar Meydanı göle döndü


İstanbul’da akşam saatlerinde aniden bastıran yağmurla Üsküdar Meydanı göle döndü. Rögar kapaklarının taşmasıyla meydanı su kaplarken, mahsur kalan vatandaşlar otobüs ve Marmaray duraklarına sığındı. İstanbul’da akşam saatlerinde etkili şiddetli yağışın ardından Üsküdar Meydanı adeta su ile kaplandı. Rögar kapaklarının taşmasıyla birlikte su kaplayan meydanda vatandaşlar mahsur kaldı. Sular içerisinde yürüyen vatandaşlardan bir kısmının ayakkabılarını çıkardıkları görüldü. Sular altında kalan meydanda mahsur kalan vatandaşlar otobüs ve Marmaray’a duraklarına sığındı. Vatandaşlar uzun süre durakta kalarak suların çekilmesini bekledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS