Son dakika... Meral Akşener, parti kurucularını açıkladı

Video: Son dakika... Meral Akşener, parti kurucularını açıkladı
MHP'den hraç edilen MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener; kurma aşamasında oldukları partisinin kurucular kurulunun bir bölümünü açıkladı.

MHP'den hraç edilen MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener; kurma aşamasında oldukları partisinin kurucular kurulunun bir bölümünü açıkladı.

Son dakika... İstanbul'da sağanak yağış... İş yerlerini su bastı, trafik kazaları yaşandı


Toplu ölümler tehlikeli boyutta, köylüler ve balıkçılar endişeli


Avcılar'daki Mira Davet Salonu'nda gazetecilerle yaklaşık 1 saat sohbet toplantısı yaparak soruları yanıtlayan Meral Akşener,  ismini açıklamadığı partinin kuruluş çalışmalarının son günlerine geldiklerini söyledi.


Akşener, çalışmalarını yüksek tempo ve azimle sürdürdüklerini, anlatırken, "Partimiz resmi bir kimliğe kavuşmadığı halde milletimiz büyük bir destek veriyor. Çaldığımız maya tuttu. Ben bir seçim ortamında bu rüzgarın daha da büyüyeceğini ve fırtınaya dönüşeceğini biliyorum. Partimiz Türkiye´nin partisi olarak doğuyor. Buradan ilan ediyorum. Milletimiz partimizi henüz doğmadan Türkiye´nin partisi olarak tescilledi" diye konuştu.


"İsim ve amblemimiz büyük bir özen ve dikkatle seçiyoruz"


Kendilerinden Türkiye´nin kötüye gidişini durdurma beklentisi bulunduğunu, milletle el ve gönül birliğiyle bunu başaracaklarını anlatan Akşener, şöyle dedi:


"Kurucu kadromuzu isim ve amblemimiz büyük bir özen ve dikkatle seçiyoruz. Biz ülkemizin sıkıntılı halini gören insanımızın yeni bir Kuvay-i Milliye ruhuyla hareket ettiğini düşünüyoruz. Gerçekten tüm insanımız aynı sıcaklıkla kucaklayarak milletimizin karşısına çıkma sorumluluğundayız. Programımızı Türkiye´yi uçurumdan kenarından kurtarma amacıyla yapıyoruz. Yüzde 50´nin seçtiği ama yüzde yüzü kucaklayacak bir parti olmak için yola çıktık. Milletimiz bizi sarayla servetle anmayacak. Ben ve arkadaşlarımız saraylara değil hizmet için yola çıktık. Sanırım AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan sonra en çok anket yaptıran tek siyasetçi benimdir. Toplumun her kesiminden çok ilginç bir şekilde oy aldığını görüyoruz. 81 ilin her yerinden her kesiminden oy aldığımız ortaya çıkıyor. Benim yaptırdığım anketlerde oylarımız çok yüksek çıkıyor. 25 Ekim´de logosu, ismi ve tüzüğü Ankara´da yapılacak programla kamuoyu ile paylaşılacak."


Akşener, gazetecilerin ardından bitişikteki içinde yaklaşık 1500 kişinin bulunduğu, MHP'den ihraç edilen Milletvekili Ümit Bozdağ'ın da bulunduğu bin kişilik salona geçti. Burada coşku ile karşılanan Akşener, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ardından partililere seslenirken, hiç bir partinin devamı olmadıklarını vurguladı. Meral Akşener, Avcılar'ın kendisi için büyük önemi bulunduğunu İstanbul 3'üncü bölgede 22 yıldan bu yana siyaset yaptığını her kesimden tanıdıkları bulunduğunu söyledi.


Partide kimler olacak?


Akşener'in kuruluşunu önümüzdeki ay açıklayacağı partinin kurucular kurulunda "Cevher Cevheri (Emekli Büyükelçi), Çiğdem Özer (Aşık Veysel´in torunu), Elif Gökdemir, Fatih Eryılmaz, (15 Temmuz gazisi), Erdoğan Bozdemir (Eğitimci), Fulya Yasemin (İş kadını), Hatice Bilici (İş kadını), Hüseyin Özlük (Gazi), Kazım Ataoğlu, (Bingöl eski milletvekili), Orkun Ertürkmen, Suat Çağlayan (Eski bakan), Aydan Yılmaz, Tugay Uluçevik, Nafi Özyurt Sipahioğlu'nun yer alacağını açıkladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS