Eski hakemler yorumladı: Yanlış karar, ciddi hata!

Eski hakemler yorumladı: Yanlış karar, ciddi hata!

Eski hakemler yorumladı: Yanlış karar, ciddi hata!

Spor Toto Süper Lig'in 2'nci haftasında Beşiktaş, Alanyaspor'a konuk oldu. Siyah-beyazlıların 3-0 üstünlüğü yakaladığı mücadeleden 3-3'lük beraberlikle ayrılmasının ardından hakem kararları çok tartışıldı. Eski hakemler Bülent Yıldırım, Lale Orta ve Deniz Çoban, Alanyaspor - Beşiktaş maçında Yasin Kol'un kararlarını değerlendirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Alanyaspor, Spor Toto Süper Lig'in 2'nci haftasında Beşiktaş'la karşı karşıya geldi. Heyecan dolu mücadelede hakem kararları tartışma konusu oldu. Zorlu maçın ardından beIN Sports'un hakem yorumcuları, karşılaşmanın hakemi Yasin Kol'un kararlarını değerlendirdi.

'BUNA SARI KART DİYORSA...'

Emrecan Uzunhan'ın gördüğü ilk sarı kartı yorumlayan hakem yorumcuları, Yasin Kol'un kararını yanlış buldu. Bülent Yıldırım pozisyonla ilgili, "Yanlış karar, ciddi hata" değerlendirmesini yaptı. Lale Orta da değerlendirmenin yanlış olduğunu düşündü. Deniz Çoban ise "Buna sarı kart diyorsa maçta 10 tane sarı kart çıkması lazım" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'tan tepki: Yasin Kol’a artık maç vermemeli

Beşiktaş'tan tepki: Yasin Kol’a artık maç vermemeli

"KIRMIZI KART GÖRMELİYDİ"

Rachid Ghezzal'ın yerde kaldığı pozisyonda Targhalline'nin hamlesi hakkında değerlendirmelerde bulunan hakem yorumcuları farklı kararları savundu. Bülent Yıldırım açıklamasında, "Penaltı doğru, Targhalline kırmızı kart görmeliydi" diye konuştu. Bülent Yıldırım'ın değerlendirmesine katılan Lale Orta da pozisyonla ilgili, "Penaltı doğru, Targhalline kırmızı kart görmeliydi" açıklamasını yaptı. Deniz Çoban hakemin kararını doğru bulduğunu belirterek, "Penaltı doğru, kırmızı karttan emin değilim" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

2. SARI KART DOĞRU

Emrecan Uzunhan'ın gördüğü ikinci sarı kartı değerlendiren hakem yorumcularından Bülent Yıldırım, Yasin Kol'un kararını doğru buldu. Lale Orta ile Deniz Çoban da Emrecan Uzunhan'ın ikinci sarı kartını doğru buldu.

"İKİNCİ SARI KART GEREKİRDİ"

Fatih Aksoy ile Gedson Fernandes arasındaki pozisyonda Fatih Aksoy'un ikinci sarı kartıyla ilgili kararı değerlendiren Bülent Yıldırım, "İkinci sarı kart gerekirdi" açıklamasını yaptı. Lale Orta ise Bülent Yıldırım'la aynı kararı savundu. Deniz Çoban da eski hakemlere katıldı.

"ASLA SUSMAYACAĞIZ"

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Ateş, Alanyaspor maçının ardından basın mensuplarıyla bir araya geldi. Müsabakanın hakeminin verdiği kararları eleştiren Seyit Ateş, "Beşiktaş'a uzanan her kol bu sene kırılacaktır. Asla susmayacağız! Hakem hakkaniyetli şekilde maç yönetsin. Geçen yıldan beri devam eden hakem operasyonları sürüyor" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"YARININ HABERCİSİDİR"

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Umut Tahir Güneş de Alanyaspor müsabakasının ardından bir paylaşım yaptı. Hakem hatası nedeniyle mağdur olduklarını belirten Umut Tahir Güneş, "Bugün yapılan yarının habercisidir. Bu maç rakip takımla senaristin oyunudur. Açıklama geliyor... Susmayacağız" ifadelerini kullandı.