hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi CNN TÜRK'te

  KAYNAKCNN TÜRK

  UEFA Euro 2024 devam ederken, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi , Almanya'da CNN TÜRK Spor Direktörü Cem Yılmaz'ın sorularını yanıtladı, Büyükekşi, takımın başarı kriterini değerlendirirken, 18 Temmuz’daki başkanlık seçiminde aday olup olmayacağı konusuna da açıklık getirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli takım için en uygun sıfat, ben 'Genç Türkler geliyor' diyorum. Çünkü turnuvanın en genç iki takımından birisiyiz. İnşallah bu gençler tarih yazacak. Tarihe bir not düşecek. Bizi gururlandıracak. Hep 2002-2008 başarıları tarihte anlatılıyor. Yeni bir hikayeye ihtiyacımız var. İnşallah futbolcularımız, teknik ekibimiz yeni bir hikaye yazacaklar. Bizde onlarla gurur duyacağız.

  TAKIMDA ÖNE ÇIKAN İSİMLER KİMLER?

  Milli takımda özellikle zaman içerisinde baktığımızda, Mert hem gol attı hem görevini başarıyla gerçekleştirdi. Kaptanımız Hakan Çalhanoğlu çok büyük bir efor sarfetti. Takımın en önemli lokomotifi, biliyorsununuz İtalya’da da yılın orta saha oyuncusu seçildi. Samet güzel bir başlangıç yaptı. Son hazırlık maçında eleştirilmişti ama hepsini telafi etti. Bu bir takım oyunu.

  HEDEF NE?

  Hocamızın şu an bir yaklaşımı var; Büyük hedeflere küçük adımlarla yaklaşacağız diyor. Adım adım sayacak olursak; ilk hedefimiz gruptan çıkmak. İlk 16’ya kalmak. Sonra çeyrek final. Sonrasına bakacağız. Kendimize koyduğumuz hedef, 2032 yılında Avrupa Futbol Şampiyonası’nı İtalya’yla birlikte Türkiye’de yapacağız. 2032 yılında Avrupa şampiyonu olma hayalimiz var.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DÖNÜŞ NE ZAMAN?

  Dönüşümüzün tarihi yok şu anda. Çünkü 14 Temmuz’da final oynanacak. Biz genel kurulumuzun tarihini 18’ine ayarladık.

  MEHMET BÜYÜKEKŞİ ADAY OLACAK MI?

  18’inde aday olup olmamaya karar vermedim. Gruptan çıktıktan sonra kararımızı açıklayacağız.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow