hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TVF Başkanı Üstündağ: 22'de 22 yaparak bu sezonu kapatmak istiyoruz

  TVF Başkanı Üstündağ: 22de 22 yaparak bu sezonu kapatmak istiyoruz
  expand
  KAYNAK DHA

  Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, "Olimpiyat elemelerinde ilk 2 sıraya giren ülkeler direkt katılım hakkı elde edecek. Biz öncelikle ilk 2'de kalmak istiyoruz. Hatta namağlup 17'de 17 yaptığımız süreci 22'de 22 yaparak bu sezonu kapatmak istiyoruz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TVF Başkanı Üstündağ, dünya 1 numarası A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri'ndeki hedeflerine dair Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açıklamalarda bulundu.

  "22'DE 22 YAPARAK BU SEZONU KAPATMAK İSTİYORUZ"

  A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başarısının tesadüf olmadığının altını çizen Üstündağ, "Dünya sıralamasında 1'inci sıradayız. Avrupa şampiyonasında son dünya şampiyonunu yenip mutlu sona ulaştık. Olimpiyat elemelerinde ilk 2 sıraya giren ülkeler direkt katılım hakkı edecek. Biz öncelikle ilk 2'de kalmak istiyoruz. Hatta namağlup 17'de 17 yaptığımız süreci 22'de 22 yaparak bu sezonu kapatmak istiyoruz. Dolayısıyla olimpiyatlarda yer alacağız. Olimpiyatlarda yer almaktansa madalya almak istiyoruz. Bu madalyanın sahibi de Türkiye olacak. Son olimpiyat, Avrupa, dünya ve Milletler Ligi şampiyonlarını yendik. Başarıyı sürdürülebilir hale getirmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "VOLEYBOLDA HAYALLERİM VE HEDEFLERİM VAR"

  Son dönemde futbolda yaşanan inişli çıkışlı grafiğin ardından sosyal medyada adının Türkiye Futbol Federasyon başkanlığı için geçmesine dair ise Mehmet Akif Üstündağ şunları kaydetti:

  "Talip olmam. Olma hakkım da yok. Voleybola olan hizmetim devam edecek. Hiç bu konulara girmek istemiyorum. Voleybolda neler yapabiliriz onu düşünüyorum. Voleybolda hayallerim ve hedeflerim var. Olimpiyatlarda madalya kazanmak istiyoruz. Çalışmalarımız o doğrultuda gidecek. Futbolda da çok iyi yöneticilerimiz. Futbolda da başarılar gelecektir. Voleybolun başkanı olmaktan mutluyum. Camiamla gurur duyuyorum."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow