hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Adıma kayıtlı hat sorgulama e-devlet… Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone adıma kayıtlı hat var mı?

  Adıma kayıtlı hat sorgulama e-devlet… Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone adıma kayıtlı hat var mı
  expand

  Adına kayıtlı hatların durumunu kontrol etmek isteyen ya da kendi adına hat açılıp açılmadığını merak eden kişiler e-devlet üzerinden “adıma kayıtlı hat sorgulama” hizmetini kullanıyorlar. “Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone adıma kayıtlı hat var mı?” sorusunun yanıtına bu hizmet sayesinde ulaşılabiliyor. İşte detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  e-devlet içerisinde yer alan hizmetler arasında bulunan hat sorgulamada kişiler kendileri adına açılmış bir hat olup olmadığını öğrenebiliyorlar. Bu hizmet sayesinde sizin adınıza açılmış olan bir hat olması durumunda bunu öğrenebilir ve kapatmak için gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Peki, sorgulama nasıl yapılıyor?

  ADIMA KAYITLI HAT SORGULAMA E-DEVLET

  Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone üzerinden adına kayıtlı hat sorgulamak isteyen kişilerin yapması gereken işlemler şöyle;

  • e-devlet’e TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın
  • Ardından arama alanına “mobil hat sorgulama” yazın ya da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu hizmetleri arasından “mobil hat sorgulama” seçeneğine tıklayın.
  • Sorgulama yaptığınızda sizin adınıza hangi operatörde kayıtlı hat varsa o hattı ve numarayı söyleyecek. Adınıza kayıtlı bir hat yoksa “bu operatöre kayıtlı hattınız bulunmamaktadır” yazısıyla karşılaşacaksınız.

  E-DEVLET ADIMA KAYITLI HAT SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ…

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow