hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Askıya alınan Instagram hesabı nasıl açılır?  Askıya alınan Instagram hesabı açma

  Askıya alınan Instagram hesabı nasıl açılır  Askıya alınan Instagram hesabı açma
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Instagram kullanıcıları çeşitli nedenlerle hesaplarının askıya alınması durumlarıyla karşılaşabiliyorlar. Peki, askıya alınan Instagram hesabı nasıl açılır? İşte sosyal medya uygulamasının kullanıcılarına sunduğu askıya alınan Instagram hesabı açma başvurusu…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Telif, müstehcenlik, kopya içerikler, olağan dışı hareketlilik, DM yoluyla diğer kullanıcıları rahatsız etme ve takip etme ya da edilmede aşırı anormallik Instagram’ın algoritmasının süzgecine takılabiliyor. Bu nedenlerden bir ya da birkaçı yüzünden hesaplar askıya alınabiliyor. Peki, tüm bunları yapmadığınız halde hesabınız askıya alındıysa ne yapacaksınız?

  ASKIYA ALINAN INSTAGRAM HESABI NASIL AÇILIR?

  Instagram bu tarz yanlış askıya alınma durumlarında kullanıcılarına hesaplarını kurtarmaları için doldurmaları gereken formu öneriyor. “help.instagram.com” adresinde kullanıcılar Instagram hesabının yanlışlıkla kapandığını düşünüyorsa formda yer alan bilgileri doldurarak itirazda bulunabilirler.

  Formu dolduracak olan kişiden nüfuz cüzdanında yazan ad ve soyad, e-posta adresi, Instagram kullanıcı adı, cep telefonu numarası ve itirazda bulunma nedeni gibi bilgiler isteniyor.

  İlgili formu doldurduktan sonra itiraz talebi Instagram tarafından araştırılacak ve değerlendirme sonucunda Instagram algoritmasının yanlışlıkla hesabınızı kapattığı kanıtlanırsa hesabınız yeniden aktif edilecek. Ancak bu inceleme süreci başvurulardaki yoğunluğa göre birkaç gün sürebilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İTİRAZDA BULUNMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

  Instagram Hesap Silme Linki

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow