GameStop’ta şok ayrılık

GameStop’ta şok ayrılık

GameStop’ta şok ayrılık

Dünyanın dört bir yanına yayılmış 6 binden fazla mağazasıyla dünyanın en büyük oyun satıcısı unvanının sahibi olan Amerikalı merkezli oyun şirketi GameStop, bu hafta beklenmedik bir haberle oyun dünyasının gündemine taşındı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şirket, bu hafta bir açıklama yayınlayarak CEO’ları Matthew Furlong ile yollarını ayırdıklarını duyurdu. Hatırlarsanız GameStop birkaç yıl önce iflasın eşiğine gelmiş, ancak daha sonra Reddit’te organize edilen tuhaf bir borsa hamlesiyle kurtarılmıştı. Hatta kurtarılmakla kalmadı epey de değer kazandı. Hatta bu tuhaf olay hakkında bir film çekilmesi için Hollywood bile hareket geçti. O dönemde yaşanan bu tuhaf olay hem şirketi hem de

Matthew Furlong’un işini kurtardı belki ama Furlong gecikmeli de olsa GameStop’tan kovulmaktan kurtulamadı. Şirket, CEO görevinden ayrılan Matthew Furlong’un yerine Ryan Cohen’in getirildiğini duyurdu. Kanadalı bir yatırımcı olan Ryan Cohen, şirketin yüzde 10’unun sahibi. Ayrıca 2021 yılından beri de şirketin yönetim kurulunda yer alıyor.

GameStop, Matthew Furlong ile yolların neden ayrıldığına dair bir gerekçe vermedi. Ancak şirketin nispeten istikrarlı bir dönemden geçtiği bu günlerde CEO’sunu kovması, bu kararın arkasında finansal olmayan bir sebebin yattığını düşündürüyor. Bu ayrılığın gerekçesinin bir gün ortaya çıkıp çıkmayacağını ise zaman gösterecek.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber