hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  GameStop’ta şok ayrılık

  GameStop’ta şok ayrılık
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Dünyanın dört bir yanına yayılmış 6 binden fazla mağazasıyla dünyanın en büyük oyun satıcısı unvanının sahibi olan Amerikalı merkezli oyun şirketi GameStop, bu hafta beklenmedik bir haberle oyun dünyasının gündemine taşındı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şirket, bu hafta bir açıklama yayınlayarak CEO’ları Matthew Furlong ile yollarını ayırdıklarını duyurdu. Hatırlarsanız GameStop birkaç yıl önce iflasın eşiğine gelmiş, ancak daha sonra Reddit’te organize edilen tuhaf bir borsa hamlesiyle kurtarılmıştı. Hatta kurtarılmakla kalmadı epey de değer kazandı. Hatta bu tuhaf olay hakkında bir film çekilmesi için Hollywood bile hareket geçti. O dönemde yaşanan bu tuhaf olay hem şirketi hem de

  Matthew Furlong’un işini kurtardı belki ama Furlong gecikmeli de olsa GameStop’tan kovulmaktan kurtulamadı. Şirket, CEO görevinden ayrılan Matthew Furlong’un yerine Ryan Cohen’in getirildiğini duyurdu. Kanadalı bir yatırımcı olan Ryan Cohen, şirketin yüzde 10’unun sahibi. Ayrıca 2021 yılından beri de şirketin yönetim kurulunda yer alıyor.

  GameStop, Matthew Furlong ile yolların neden ayrıldığına dair bir gerekçe vermedi. Ancak şirketin nispeten istikrarlı bir dönemden geçtiği bu günlerde CEO’sunu kovması, bu kararın arkasında finansal olmayan bir sebebin yattığını düşündürüyor. Bu ayrılığın gerekçesinin bir gün ortaya çıkıp çıkmayacağını ise zaman gösterecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow