iOS 12.1.2 güncellemesi dert oldu

iOS 12.1.2 güncellemesi dert oldu

Apple’ın Türkiye’deki iPhone kullanıcılarının karşılaştığı hücresel ağa bağlanma sorununu gidermek için yayınladığı iOS 12.1.2 güncellemesi dünyanın başına dert oldu. İşte detaylar.

Apple’ın bir önceki iOS güncellemesinde Türkiye’deki bazı kullanıcıların hücresel veri ağına bağlanamadıkları ortaya çıkmıştı. Bu nedenden ötürü Apple global olarak iOS 12.1.2 güncellemesini yayınladı. Fakat bu güncelleme Cupertino merkezli şirketin başına daha büyük sorunlar açtı.

Önceden sadece Türkiye ile sınırlı olan hücresel veri ağına bağlanamama sorunu, yeni güncellemeyle birlikte globale yayıldı. Fakat sorunlar bununla da bitmek bilmedi. Bazı iPhone kullanıcıları hücresel veri haricinde, wi-fi ağına bağlanırken de sorun yaşadıklarını belirtiyorlar.

Apple şu aralar iOS 12.1.3 için beta testlerine başlamış durumda. Fakat bu güncellemenin de ne gibi sorunlara neden olacağı bilinmiyor.

iOS 12.1.2 ile ilgili sorunların şimdilik devam ettiği inkar edilemez bir gerçek. Eğer henüz telefonunuzu bu güncellemeye yükseltmediyseniz acele etmemenizi tavsiye ederiz.

Son dönemde Apple’ın yayınladığı pek çok güncellemede, bazı sorunların çıktığına tanıklık ediliyoruz. Görünen o ki Cupertino merkezli şirket iOS güncellemelerine eskisi kadar özen göstermiyor. Bu sorunların iPhone X sonrasında çıkan güncellemelerde çoğaldığı da inkar edilemez bir gerçek.

Şimdilik iOS 12.1.3 güncellemesinin ne zaman geleceği belli değil. Muhtemelen Apple bu sorunu çözmek için hızlı bir şekilde hareket edecektir. Malum, burada küresel bir hatadan bahsediyoruz.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS