Araçlarıyla gündeme gelmişti: Halk Özel Harekat (HÖH) resmi kayıtlı dernek çıktı

Araçlarıyla gündeme gelmişti: Halk Özel Harekat (HÖH) resmi kayıtlı dernek çıktı

Araçlarıyla gündeme gelmişti: Halk Özel Harekat (HÖH) resmi kayıtlı dernek çıktı

Darbe girişiminin ardından Osmanlı armalı, Halk Özel Harekatı (HÖH) yazılı bazı araçlar kamuoyunun gündemine gelmiş ve soru işaretlerine yol açmıştı. CHP'nin "paramiliter bir oluşum mu?" diyerek Meclis gündemine taşıdığı HÖH'ün, İçişleri Bakanlığı'na kayıtlı bir dernek olduğu ve 22 ilde aktif olduğu ortaya çıktı. Derneğin Ankara'da Kızılay'da da şube açtığı ortaya çıktı. Derneğin başkanının, Suriye'de Türkmen Dağında savaştığı ve "Tim Komutanlığı" yaptığı ve "Hainler şunu iyi bellesin; bize sadece 'sokaklara inin' denildi, bizlere 'sokaklara inin de sokakları onlardan temizleyin' denmeseydi şu an Afrika'da olurduk. Bizler Elhamdülillah Osmanlı'nın torunlarıyız" sözleri basına yansımıştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İleri Haber sitesinin haberine göre, Halk Özel Harekatı", Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın internet sitesinde kaydı bulunan “resmi” bir dernek. Derneğin faaliyet alanı "düşünce temelli dernekler", detaylı faaliyet alanı ise "sosyo politik alanda faaliyet gösterenler" olarak tanımlanıyor. Derneğin Trabzon merkezli bir dernek olduğu belirtiliyor.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası kurulduğu belirtilen Halk Özel Harekatı Derneği’nin (HÖH) resmi internet sitesinde (https://halkozelharekati.org.tr) hakkında bölümünde yalnızca şu ifadelere yer veriliyor: “Milli birlik ve beraberliğin buluşma noktası olan yerli STK Halk Özel Harekatı milletimizin gür sesi olmaya ve toplum içerisindeki vatanseverlerin bir çatı altında toplanması için öncülük eden milli bir oluşumdur.”

Sitede dernek ve faaliyetleri hakkında başka bir bilgi bulunmuyor.

'Halk Özel Harekat' otomobilini Harran'a hediye etti

22 ilde aktif

HÖH’ün Facebook hesabından yapılan bir duyuruda derneğin Türkiye geneli ve yurt dışında 22 İl ve birçok ilçede kurulumunu tamamladığı ifade ediliyor. Derneğe ait sosyal medya hesaplarından Türkiye’nin birçok ilinde derneğin şubelerinin açıldığı da görülüyor.

HÖH yazılı otomobil Kısıklı'ya götürüldü

Suriye’de savaşan başkan

Derneğin kurucusu ve başkanının " isimli bir kişi olduğu görülüyor. "trabzonhabercisi.com" isimli haber sitesinde Kaya için “Türkmen Dağındaki Kayı (IYI) Tim Komutanı ve HÖH'ün kurucusu” olarak bahsediliyor. 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından başlatılan "demokrasi nöbetlerine" katıldığını belirten Kaya haber sitesine verdiği röportajda şunları söylüyor: “Bunun bir cihad olduğunu insanların bilmesi gerekiyor. Baş komutan Recep Tayyip Erdoğan bizlere meydanlarımızı terk etmememizi söyledi. İster 1 hafta ister 1 sene ister hiç fark etmez normal yaşantımıza da devam ederek buradaki tüm arkadaşlarımızla birlikte nöbetimize devam ediyoruz. Allah ömür verdiği sürecede devam edeceğiz. Keşke herkes bunun bilincine varabilse. Cihad kolay kolay ilan edilmez. Devletimizin başı, başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan bizlere cihad ilan etti. Bizler bunun farkındayız Rabbime şükürler olsun. Şunu da o gafiller, o hainler şunu iyi bellesin; bize sadece sokaklara inin denildi, bizlere sokaklara inin de sokakları onlardan temizleyin denmeseydi biz şu an sizinle Afrika'da röportaj yapıyor olurduk. Bunun bilincine varmaları lazım. Bizler Elhamdülillah Osmanlı'nın torunlarıyız.”

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

HÖH yazılı araçlar

15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından "HÖH-Halk Özel Harekat" yazan bir araç İstanbul sokaklarında görüntülenmiş ve basına yansımıştı. Daha önce de İstanbul Ataşehir’de H.Ö.H yazısı ile birlikte bir Osmanlı amblemi ve Türk bayrağı logosunun yer aldığı ticari tipteki bir araç benzer şekilde gündeme gelmiş ve soru işaretlerine neden olmuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İçişleri Bakanı Soylu'ya 'Halk özel Harekat' sorusu

CHP, İçişleri Bakanı Soylu'ya sordu

"Halkın Özel Harekatı" (HÖH) derneği TBMM gündemine de taşınmıştı. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan dernekle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, kimlerden oluştuğu, hangi faaliyetleri yürüttüğü, başkanının "Türkmen Dağında TİM Komutanı olduğunun" doğru olup olmadığı ve "paramiliter bir güç, oluşum olduklarını ima eden" açıklamalarını sormuştu.