hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Asgari ücret 2022 üçüncü toplantısı başladı mı, ne zaman? Asgari ücrette kritik gün!

  Asgari ücret 2022 üçüncü toplantısı başladı mı, ne zaman Asgari ücrette kritik gün
  expand

  Asgari ücret temmuz zammı için iki kez bir araya gelen Asgari Ücret Tespit Komisyonu üçüncü toplantı için bir araya gelecek. 29-30 Haziran tarihlerinde yapılan toplantıların ardından açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “Çalışanlarımızın enflasyon karşısında korunması bizim görevimiz, bunu yapmak zorundayız” dedi. Türk-İş, TİSK ve Çalışma Bakanlığı yetkilileri, çalışmaları tamamlayıp, rakamı belirlemeye çalışacak. Peki, Asgari Ücret Tespit Komisyonu üçüncü toplantısı ne zaman, saat kaçta? İşte, toplantının tarihi ve konuyla ilgili açıklamalar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Asgari Ücret Tespit Komisyonu haftalar sonra temmuz ara zammı için masaya oturdu. Aralık ayında yapılan yüzde 50 zam sonrası 4 bin 253 TL olarak uygulanan asgari ücret artışı için iki gün yapılan toplantıdan sonuç çıkmadı. 7 milyondan fazla çalışanı ilgilendiren asgari ücret iki toplantısından sonuç çıkmayınca gözler üçüncü toplantıya çevrildi.

  ASGARİ ÜCRET 3. TOPLANTISI NE ZAMAN?

  Komisyon 1 Temmuz Cuma günü yeniden toplanacak. Asgari Ücret Tespit Komisyonu saat 15.40'da ikinci defa bir araya geldi ve saat 17:30'da toplantı bitti. Toplantı sonrasında açıklama yapan Türk-İş Genel Sekreteri Nazmi Irgat, "Yarın(1 Temmuz) bir toplantı daha olmasını bekliyoruz" dedi.

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

   

  "Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışıyor. İnşallah arkadaşlarımız çalışmayı efradını cami ağyarını mani bir şekilde bitirirler. Biliyorum ki Asgari Ücret Tespit Komisyonu en ideal seviyeyi belirleyecek. Biz de inşallah müjdeli haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşırız. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz, kararlığımız var. Şartlara göre ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow