Başbakan Yıldırım'dan Rakka tepkisi: Neler olmuş neler

Başbakan Yıldırım'dan Rakka tepkisi: Neler olmuş neler

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Yıldırım, Rakka'dan DEAŞ'lıların silahlarıyla birlikte çıkarılmasına sert tepki gösterdi.

İşte Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satırbaşları:

Yurt savunması için öncelikle yerli ve milli kaynaklarla temin edilmek üzere 22 projeye onay verdik. Türkiye'nin otomobili projesinin başlangıcını yaptık.

ABD ziyareti

Amerika ziyareti kapsamında ilk toplantıyı ABD'nin önde gelen sivil toplum temsilcileriyle yaptık. Daha sonra müslüman toplum temsilcileriyle, islam dünyasındaki gelişmeleri ve islam karşıtlığı gibi konularda kapsamlı istişareler yaptık. 


Başbakan: Neler olmuş neler, rezalet

9 Kasım'da ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile bir toplantı yaptık. Toplantıda hassas olduğumuz bütün konuları masaya koyduk. FETÖ, ABD-PYD işbirliği dahil olmak üzere bölgesel konulardaki beklentimizi açık bir şekilde aktardık. FETÖ elebaşının tutuklanarak iadesi faaliyetlerinin kısıtlanması ve sonlandırılması talebimizi tekarar ettik.

15 Temmuz darbe gişrimininin sorumlularının yargılanması konusunun Türkiye için hayati öneme sahip olduğunun altını çizerek işeret etitk ve somut adım atılmasını beklediğimizi tekrar anlattık. Bunu söylerken bize kanıt delil diyenlerin 11 Eylül'den sonra meydana çıkıp Amerika saldırı altındadır bu işi yapan da El Kaide'dir bunun başı da Usame Bin Ladin'dir Afganistan'a giriyoruz Amerika'nın arkasında olan bizimle gesin dediniz. Biz de delil sormadık oraya asker gönderdik. 

PKK ile etkin mücadelede anlık istihbarat değişimi ve örgütün finansal kaynaklarının durdurulması beklentimizi ifade ettik.  

Atatürk kimsenin tekelinde değil

AK Parti kurulduğu günden beri Anıtkabir'e gidiyor. Atatürk hiçbir siyasi kurumun ya da kuruluşun tekelinde değildir. Atatürkçülük lafla olmaz. Muasır medeniyet hedefine hizmet etmekle olur. Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin ortak değeridir. Toplumu bu konuda ayrıştırmak vatanseverlik değildir. Fatih Sultan Mehmet ne kadar bizimse Gazi Mustafa Kemal Atatürk de o kadar bizimdir. 

Rakka'daki gizli anlaşma

Neler olmuş neler. Rakka'da DEAŞ'lıları temizlemek yerine, DEAŞ'lılara silahlarıyla birlikte Rakka'dan çıkmaları için destek olmuşlar. Bu ne demek? Biz ne dedik Amerika'ya? Bir terör örgütüyle başka bir terör örgütünü yok etmek için mücadele, devletlerin yapacağı iş değildir, akla ziyan bir iştir. İşte sonuçları ortaya çıkıyor. Şimdi oradan çıkan, silahlarıyla serbest bırakılan bu DEAŞ mensupları başta Türkiye olmak üzere Avrupa, Amerika, dünyanın her tarafından kim bilir yeni masum insanların katline sebep olacaklar.

 

 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS