hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2024 Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı ne zaman? Asgari ücret 2024 zammı!

  2024 Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı ne zaman Asgari ücret 2024 zammı
  expand

  Milyonlarca çalışanı ve işvereni yakından ilgilendiren Asgari Ücret Tespit Komisyonu görüşmeleri için geri sayıma geçildi. Bir işçinin 2024 yılı itibariyle alacağı en düşük ücretin belli olacağı komisyonda en az 3 görüşme yapılması bekleniyor. Peki, asgari ücret 2024 ne zaman belli olacak? Asgari Ücret Tespit Komisyonu görüşmeleri hangi tarihte?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hem çalışanların hem de işverenlerin gözü önümüzdeki günlerde komisyondan çıkacak olan görüşmede olacak. Komisyonda işveren temsilcileri, işçi temsilcileri ve hükümet temsilcisi yer alacak. Yapılacak görüşmelerin ardından yeni asgari ücret duyurulacak.

  ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU GÖRÜŞMELERİ NE ZAMAN?

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ilk toplantısını 11 Aralık'ta yapacağını açıkladı.

  ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  İkinci görüşmenin işçi sendikalarının ev sahipliğinde yapılması ve üçüncü görüşmenin de işveren sendikalarının ev sahipliğinde gerçekleştirileceği tahmin ediliyor. Hükümet temsilcilerinin ev sahipliğinde yapılacak olan son toplantınınsa aralık ayının son haftasında gerçekleştirilmesi ve bu toplantıda yeni ücretin duyurulması bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow